in

Armani Kürk Kullanımını Durdurduğunu Açıkladı

Hayvan hakları savunucularının yaptığı kürk boykotu başarıya bir adım daha yaklaştı. Dünyaca ünlü Armani firması hiçbir ürününde kürk kullanmayacağını belirtti. Armani’nin kürk kullanmaması için eylemler yapan PETA, alınan kararı zafer olarak nitelendirdi.
peta-ajanmo-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Armani firmasının ‘2016 sonbahar-kış kreasyonundan itibaren artık kürk kullanmayacağını ilan etmesi’ umut verici bir gelişme olarak değerlendirildi. Türkiye’de, Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler grubu olarak bilinen PETA, Armani’nin aldığı bu kararla ilgili olarak ‘büyük bir zafer’ elde ettiklerini dile getirdi.

81 yaşındaki tasarımcı Georgio Armani ise yaptığı açıklamada, “Yıllar içerisinde teknolojinin gelişmesiyle birlikte kürk kullanımı yerine başka şeylerin de yapılabileceğini gördük. Hayvanlar üzerinde zalim şeyler yapmak yerine başka alternatifler de var” diye konuştu.

peta-ajanimo-2

Armani kürk kullanımını bırakmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada hayvanları ve çevreyi korumak adına böyle bir karar aldıklarını belirtse de, firmanın uzun yıllardır devam eden sivil toplum kuruluşlarının baskısına direnemediği ortada.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tepebaşı resimyarışma ajanimo1

Tepebaşı Belediyesi’nden ‘Hayvan Sevgisi’ Konulu Resim Yarışması

sokaklar cins dolu

Sokaklar Cins Kaynıyor!