in ,

Arkadaşları Ersin Korkut’a Mess’e Benzeyen Köpek Aldı

Survivor yarışmasındayken köpeğini kaybeden Ersin Kokut bu acı haberi yarışmadan elendikten sonra Yılmaz Erdoğan’dan öğrenmişti. Korkut, Instagram hesabından yaptığı son paylaşımda arkadaşlarının kendisine sürpriz yapıp bir köpek sahiplendiğini duyurdu.

Survivor 2020’de sakatlığı nedeniyle adaya veda etmek zorunda kalan Ersin Korkut köpeği Mess’in ölüm haberiyle yıkılmıştı. Arkadaşları, Korkut’a ölen köpeğine benzeyen bir köpek aldı. Korkut bu haberi sosyal medya hesabından paylaştı.

“Başta Acun abi ve Acun Medya çalışanlarına teşekkür ederim. Ben üzülmeyeyim diye oğlum Mess’in ölümünü yarışmada kaldığım süre boyunca benden saklamışlar. Elbette duyunca çok üzüldüm. Ama Mess çok güzel bir 12 sene yaşadı. Yaşlıydı ve ömrü maalesef bu kadarmış. Arkadaşlarım bana sürpriz yapıp bu minik yavruyu sahiplenmişler.”

Umarız Ersin Korkut yeni dostu ile çok mutlu olur. Ancak bir hayvan ile yaşayıp hayvanını kaybeden biri bilir ki onların yerine yeni bir hayvan sahiplendiğinizde o hayvan asla ölen hayvanınızın yerini tutmaz. Bu, yeni dostunuzu sevmediğiniz anlamına gelmez. Ancak her canlının ayrı bir karekteri ve ruhu vardır. Bu farklılık da bizlerde farklı duygular bırakır. Aynı cinste ve tipte de olsa her köpek de farklı ruha sahiptir. Maalesef ölen hayvanları yerine aynı cins hayvandan sahiplenen insanlar bu köpeğin eski köpeklerinin yaşattığı hissi yaşatmadığını düşünerek onları terk edebiliyor. Böyle durumlarda hayvan sahiplenirken eve yeni gelecek hayvanın farklı bir hayvan olduğunu ve  önceki köpeğinizden farklı bir ruhu olduğunun farkında olmalısınız. Kaybettiğiniz köpeğiniz ile yeni dostunuzu asla karşılaştırmamalısınız.

 

Yorum

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soyu Tükenmiş Olan Tazmanya Kaplanının 85 Yıl Sonra Görüntüleri Ortaya Çıktıöç

Soyu Tükenmiş Olan Tazmanya Kaplanı’nın 85 Yıl Sonra Görüntüleri Ortaya Çıktı

Başları Kesilen Yavru Kedilerin Ölümü ile İlgili Soruşturma Başlatıldıöç

Başları Kesilen Yavru Kedilerin Ölümü ile İlgili Soruşturma Başlatıldı