in ,

Arkadaşı Karabaşı Almak İsteyen Belediye Ekiplerini Korkuyla İzleyen Kedi Pamuk

Samsun’un Bafra ilçesinde “Pamuk” isimli kedinin çabası, “Karabaş” adlı köpeğin görevliler tarafından götürülmesini engellemeye yetmedi.

Çilhane Mahallesi’nde televizyon tamirciliği yapan İbrahim Arabacı’nın uzun süredir iş yerinin önünde baktığı köpeği Karabaş, kendisinin iş yerinde olmadığı bir zamanda hayvan barınağı görevlileri tarafından alınarak barınağa götürüldü. Mahalle esnafının köpeğin sahipli olduğunu söylemelerine rağmen görevliler, Karabaş isimli köpeği yakalayarak araca bindirdi. Karabaş’la birlikte aynı kaptan yemek yediği arkadaşı Pamuk isimli kedi ise arkadaşını kurtarmak istese de başarılı olamadı. Aracın etrafında görevlilere adeta kızan Pamuk, arkadaşının gidişine engel olamayarak ondan ayrılmanın hüznünü yaşadı. Acı çekerek araca bindirilen Karabaş’ın arkadaşı Pamuk aracın arkasından bakakaldı.

Sahipli köpeğin iş yerinin önünden alınmasına tepki gösteren İbrahim Arabacı, “Burada arkadaşların ’bu köpeğin sahibi var, niye alıyorsunuz’ demelerine rağmen benim köpeğimi kapıdan alıp zorla götürdüler. Bu görevlilerin hakkında gereken neyse yapacağım. Kedi ona çok bağlıydı, hep beraberlerdi, yemeği de aynı kaptan beraber yiyorlardı” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

1756191 e394ab4b1b3bca24f92f873165732ff9

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bafra Belediyesi Hayvan Barınağı Sorumlusu Veteriner Hekim Ümit Hasret Oğuz ise herhangi bir işaret ve tasması takılı olmayan köpeklerin toplandığı söyledi. Oğuz, “Büyük ihtimalle de alınan köpekte bu işaretler yoktu. Bu yüzden arkadaşlar almış olabilir” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yilbasisitegorseli

Ajanimo ve Petlebi’den Hediye Yağmuru – Yarışma Kuralları

Pati Birliği Maçka Parkında Buluşuyor Dört Ayaklı Sevgi Etkinliğiöç

Pati Birliği Maçka Parkı’nda Buluşuyor: Dört Ayaklı Sevgi Etkinliği