in ,

Arhavi Sokaklarındaki Evsiz Hayvanların Yardımına Koşan Altınordu Belediyesi, Türkiye’de Bir İlke İmza Attı ”İnsan Türcüsü” Siyaseti Geride Bıraktı

Arhavi’nin evsiz sokak hayvanlarının yardımına koşan Altınordu Belediyesi, Türk siyasetinin ”insan türcüsü” anlayışını yıktı. “Baskın tür” davranışı sergileyerek sokaktaki evsiz hayvanları ormanlara atan yerel yöneticilere yaşam hakkına saygılı belediyecilik dersi verdi.

Altınordu Belediyesi, sel afetine maruz kalan Artvin‘in Arhavi ilçesine gönül köprüsü kurdu. Türkiye’de bir ilk oldu. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in talimatıyla sel bölgesi Arhavi’ye giden 11 kişilik Altınordu Belediyesi sokak hayvanları arama kurtarma ve besleme ekibi can dostların imdadına yetişti. Devletin atanmış İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokaktaki evsiz hayvanları can’dan saymayarak, “can kaybı yok” açıklamasını yaptığı, büyükşehir belediyeleri dahil başka belediyenin hayvanların yardımına koşmadığı Türkiye siyasetinde, Altınordu Belediyesi yaşam hakkına saygılı belediyeciliği ile ülke siyasetine sınıf atlatırken, belediye başkanı Aşkın Tören de siyasetçilere fark attı.

Altinordu Belediyesinden Selden Etkilenen Artvindeki Hayvanlara Yardim Eli 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Arhavi Sokaklarının Evsiz Hayvanlarına Altınordu Belediyesi’nden 1250 Kilo Mama

Arhavi Hayvanları Koruma Derneği üyelerinin de katıldıkları çalışmalar ile öncelikle selde mahsur kalan hayvanların kurtarılmalarını ve güvenli alanlara yerleştirilmelerini sağlayan ekipler, yine selden olumsuz etkilenen ve şehirde yiyecek bulmaları zorlaşan kedi ve köpekler için bin 250 kilogram mama desteğinde bulundu.

Altinordu Belediyesinden Selden Etkilenen Artvindeki Hayvanlara Yardim Eli 3

Başkan Tören, Yaşam Hakkına Saygılı Belediyecilik Anlayışıyla Bir İlke İmza Attı

Artvin’in Arhavi ilçesinde ve bölgede yaşanan sel afetinden etkilenen tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “Arhavi’de yaşanan üzücü sel afetinin ardından ekiplerimizi bölgeye yönlendirdik. Bu çalışmamız ile birçok can dostumuzun hayatının kurtarılmış olması yaralarının sarılması bizim için önemli. Bundan önce de ülkemizin çeşitli bölgelerinde yaşanan sel, deprem gibi afetlerde ekiplerimizi ve kardeşlik elimizi o bölgelere ve şehirlere uzattık. Arhavi’de yaptığımız çalışma da umarım ve dilerim sokak hayvanları konusunda toplumda var olan farkındalık ve duyarlılığa katkı sağlar” dedi.
Yapılan destek ve çalışmalar nedeniyle Arhavili yetkililer, vatandaşlar ve hayvanları koruma derneği yöneticileri, Başkan Tören’e ve Altınordu Belediyesi’ne teşekkürlerini ilettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayvan Sevgisinde Sinir Tanimadi Hayatini Onlara Adadi 5

Hayvan Sevgisinde Sınır Tanımadı, Hayatını Onlara Adadı

Bu Galanin Yildizi Sevimli Kopekler 2

Çekya’da Sokakta Yaşayan Evsiz Köpekleri Anlatan Film, Vizyonda