in

Arefe Günü Yüzerek Kaçan Danayı AHBAP Satın Aldı; Artık Çiftlikte Yaşayacak

Rize’de kurban olarak satılmak üzere pazara götürülen dananın pazardan kaçmasıyla başlayan özgürlük hayali Trabzon’da denizin ortasında son bulmuştu… AHBAP harekete geçerek dananın özgürlük hayalini gerçekleştirdi…

RİZE’nin İyidere ilçesinde arefe günü hayvan pazarından kaçan dana, bayramın 3’üncü günü Trabzon’un Sürmene ilçesinde denizde Sahil Güvenlik ekiplerince bulunup kurtarılmıştı. İyidere’den 23 kilometre uzaklıktaki Sürmene’ye yüzerek geldiği belirtilen ve uzun süre yüzdüğü için halsiz düştüğü ifade edilen dana sahibine teslim edilmişti.

5b8142ee67b0a815d81237f8

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Haberin ulusal medya ve sosyal medyada ses getirmesi üzerine hayvanseverler dananın kesilmemesini ve özgür bırakılmasını talep etmişti. Yapılan çağrılara sessiz kalmayan AHBAP Platformu sessiz kalmadı ve harekete geçerek özgürlüğe yüzen danayı sahibinden satın aldı.

kurbanlıkkacanboga

Kurban olmaktan kurtarılan dana Trabzon AHBAP’ın satın almasıyla artık İzmir Kemalpaşa Çiftlik Hayvanları Barınağı‘na gönderilecek ve orada yaşayacak.

ahbapdanayisahiplendi

Özgürlüğü için saatlerce yüzüp halsiz kalan dana hayalini gerçekleştiren AHBAP Derneği’ni kutluyoruz ve teşekkür ediyoruz. 

Arefe Günü Rize’de Kaçan Boğa, Bayramın Üçüncü Günü Trabzon’da Denizde Bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tatilciler Döndü Geriye Çöpleri Kaldıöç

Tatilciler Döndü, Geriye Çöpleri Kaldı

Bir İnsanın Dünyasında Yaşayan Timsahın Komik İllüstrasyonlarıöç

Bir İnsanın Dünyasında Yaşayan Timsahın Komik İllüstrasyonları