in

Arefe Günü Rize’de Kaçan Boğa, Bayramın Üçüncü Günü Trabzon’da Denizde Bulundu

Rize’de kurban olarak satılmak üzere pazara götürülen boğanın pazardan kaçmasıyla başlayan özgürlük hayali Trabzon’da denizin ortasında son buldu…

RİZE’nin İyidere ilçesinde arefe günü hayvan pazarından kaçan boğa, bayramın 3’üncü günü Trabzon’un Sürmene ilçesinde denizde Sahil Güvenlik ekiplerince bulunup kurtarıldı. İyidere’den 23 kilometre uzaklıktaki Sürmene’ye yüzerek geldiği belirtilen ve uzun süre yüzdüğü için halsiz düştüğü ifade edilen boğa sahibine teslim edildi.

kurbanlıkkacanboga

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Erzurum’dan sahibinin satmak için Rize’nin İyidere ilçesi Hazar Mahallesi’nde kurulan kurbanlık pazarına getirdiği boğa, arefe günü kaçtı. Sahibinin peşine düştüğü boğa, koşarak alandan uzaklaştı. Sahibi, polis ve jandarmaya başvururken kendisi de boğanın peşine düştü. Arama çalışmaları sürerken bazı görgü tanıkları, boğayı İyidere ilçesinde denizde gördüklerini söyledi. Hayvanın sahibi, Rize-Trabzon arasındaki kıyı şeridinde boğayı aramaya başladı.

5b8142ee67b0a815d81237f8

SÜRMENE’DE FARK EDİLDİ

Kurban Bayramı’nın 3’üncü günü bazı vatandaşlar, boğayı kaybolduğu yere 23 kilometre uzaklıktaki Trabzon’un Sürmene ilçesindeki kıyıda ıslak halde fark etti. Vatandaşların yanına yaklaşmaya çalıştığı boğa, ürküp sahile doğru yöneldi, denize daldı. Yüzerek kıyıdan uzaklaşan boğa, denizde balıkçı teknesinin yakınlarına kadar ulaştı. Teknede yer alan kişiler gördükleri manzara karşısında şaşkınlık yaşayıp, durumu Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bildirdi, yardım talep etti. Çağrı üzerine bölgeye sevk edilen Sahil Güvenlik ekipleri, çevredeki balıkçı teknelerinin de yardımıyla boğayı, yaklaşık yarım saatlik uğraşlar sonucu sudan çıkardı.

Kıyıya çekilen ve suda uzun süre kalmasıyla bitkin düştüğü gözlenen boğa, veteriner kontrolünün ardından sahibine teslim edildi.

5b8142ee67b0a815d81237f6

”ÇOK ŞAŞIRDIK”

Olaya tanık olan Abdurrahman Köksal, “Tekne ile gezinti yapıyorduk. Denizde bir hareketlik fark ettik. Uzaktan bakınca bir insanın boğulma tehlikesi geçirdiği, ya da yüzdüğünü zannettik. Yaklaşınca suda boğa olduğunu gördük ve çok şaşırdık. Sahil Güvenlik ekiplerine haber verdik. Onlar da gelip, kurtarıp, hayvanı kıyıya çekti. Hayvan sahibi Erzurum’dan Rize’ye geldiğini 3 gündür boğayı aradıklarını söyledi. Sonra büyükbaş hayvanı teslim alıp gitti” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kurban bayramı 1

Kurban Edecek Hayvan Kalmadığında Hangi Oğlunuzu Seçerdiniz?

Tır soforuyolutrafige kapattı

TIR Şöförü Yaralı Köpeği Kurtarmak İçin Yolu Trafiğe Kapattı