in

Ardahan’da Köpek Katliamı İddiası

Ardahan’da yeni doğum yapmış sahipsiz bir köpeğin belediye tarafından zehirli iğneyle katledildiği iddia edildi.

Sosyal medyada dolaşan bir video hayvanseverlerin tepkisini çekti. Videoda zehir enjekte edildiği iddia edilen bir köpeğin can çekiştiği görülüyor. Uzun bir süre kıvranan köpek sonunda hareketsiz kalıyor. Köpeğin hemen yanındaki zehirli iğne olduğu iddia edilen bir nesne de dikkat çekiyor. Bu tür bir iğnenin sadece belediye tarafından kullanıldığı da iddialar arasında.

Yeni doğum yaptığı anlaşılan köpeğin yavrularının akıbeti ise bilinmiyor.

Belediyeden Açıklama

Köpeğin katledildiği iddialarını yalanlayan Ardahan Belediyesi‘nden yetkililer belediyenin resmi internet sayfasında konuyla ilgili bir açıklama yapıldığını bildirdi. Belediyenin internet sayfasında şu açıklama yer alıyor:

“Şehrin çeşitli noktalarına bırakılan ve parklarda, nehir kenarında hatta çarşı merkezinde sıkça rastlanılan başıboş hayvanlara karşı Ardahan Belediyesi tarafından hayvanların toplanması ve tıbbi rehabilitasyonlarının yapılması çalışmaları devam ediyor”

“Köpek Barınakta”

Cnnturk.com’un sorularını yanıtlayan Ardahan Belediyesi’nden bir yetkili ise öldüğü iddia edilen köpeğin sahipsiz hayvanlar barınağına götürüldüğünü ve durumunun iyi olduğunu öne sürdü.

 

 

Kaynak: Cnnturk.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İki Dost Bir arada” projesi

ÇYDD Gençlerinden “İki Dost Bir Arada” Projesi

barınakkuyuon

Barınaklarda ve Sokaklarda Yüzlerce ‘Kuyu’ Var!