in

Aracın Çarpmasıyla Ölen Köpek, Sezaryenle 9 Yavru Doğurdu

Aracın çarpmasıyla ölen köpek, sezaryenle 9 yavru doğurduİzmir’in Karşıyaka ilçesinde, bir aracın çarpmasıyla hayatını kaybeden hamile köpek, ölümünün hemen ardından yapılan sezaryen operasyonla 9 yavru doğurdu.

İzmir‘in Karşıyaka ilçesinde, bir aracın çarpmasıyla hayatını kaybeden hamile köpek, ölümünün hemen ardından yapılan sezaryen operasyonla 9 yavru doğurdu. Operasyonu yapan Veteriner İdil Karatepe, hayatta kalmayı başaran 7 yavrunun sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi.

Dün (perşembe) akşam saatlerinde, Yunuslar Anıtı yakınlarında hamile bir köpeğe, plakası bilinmeyen bir araç çarptı. Köpeğin yerde acı içinde kıvrandığını gören bir vatandaş, onu alıp Bostanlı semtindeki özel bir veteriner kliniğine götürdü. Veteriner İdil Karatepe, en azından yavruların hayatta kalabilmesi için, yolda hayatını kaybeden köpeğe acilen sezaryen yapılması kararını verdi. Hızlıca yapılan operasyonda 9 yavru, anne köpeğin karnından alındı. Yavrulardan 2’si ölürken, hayatta kalmayı başaran diğer 7’sinin sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı. Yavruların ciğerlerine dolan kanı emerek alan Veteriner İdil Karatepe, Anne bize geldiğinde ölüydü ve hemen sezaryen yapmamız gerekiyordu. Acil bir müdahalede bulunduk, ne yazık ki 2 yavrumuzu kaybettik, ancak diğerlerinin durumu iyi. Tüm sürücülerin trafikte dikkatli olması gerekiyor dedi.

Kuş Katliamına 27 Bin Lira Ceza

180 Yıllık Meşe Ağacını Söküp Öldüren Çifte 586 Bin Dolar Para Cezası