in , , ,

Arabasını,Kendisinden Doğum İçin Yardım İsteyen Sokak Kedisine Tahsis Etti

Yeşil alanın kalmadığı, her yerin beton mezarlığına dönüştüğü şehirlerde yaşayan kediler ve köpekler doğum yapabilecekleri bir yer dahi bulamıyor. Doğum yapacak olan kedi ve köpekler, halden anlayan iyi insanlardan yardım istiyor.

Çarpık kentleşme, kentsel dönüşümle birlikte ne yazık ki şehirleri insanlar ve hayvanlar için yaşanamaz bir hale getirdi. Adana‘nın Seyhan ilçesinde yaşayan hamile kedilerden biri doğumuna saatler kalmış ama yavrularını güvenle dünyaya getirebileceği bir yer bulamamıştı. O da, yolunun kesiştiği iyi insanlardan biri olan, onu besleyip büyüten Özlem Cenk‘ten yardım istemeye karar verdi. 6 Şubat 2021 günü yaşadığı evin balkonunun altından bağıran bir kedi sesi duyan Özlem Cenk, balkona çıktığında, sokakta sürekli beslediği, baktığı kedinin balkonunun altından ona doğru hiç durmadan acı acı miyavladığını gördü. Başta neler olduğunu anlayamayan Cenk, kediyle ilgilenmeye başladı. Fakat kedi miyavlamaya devam ediyordu. Bir şeyler olduğunu anlayan Özlem Cenk kediye yardım etmek için dışarı çıktı ve onu arabasına götürdü.

Arabada Yasayan Minik Yavru Icin Aile Duzeni Oturmus Insanlar Araniyor 7

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Arabaya Gittikleri Anda Doğum Başlamış

Doğum sancıları başladığında bile bebeklerini dünyaya getirecek güvenli bir yer bulamayan bir anne kedi için çok fazla stres yaşayan evsiz kedinin doğumu oldukça zorlu olmuş. Özlem Cenk, o anları şöyle anlattı: “Kafasını okşadım rahatlatmaya çalıştım. Patileriyle elimi kavradı, sıktı çok acı çekiyordu. İlk bebişimiz geldi. Arkasından saatler geçmesine rağmen ıkınmaya devam ediyor ama başka bebiş gelmiyordu. Hemen sokağımızdaki veteriner hekimimizden yardım istedim. Hekim müdahale etti ve 2. bebişimiz de geldi. Bebişler biraz büyüktü ve anneyi çok zorladılar. Kendi başına o doğumu gerçekleştirmesi gerçekten zormuş. Öyle özel bir anda bana güvenip yardım istemesi beni yanında istemesi tarifsiz mutluluk.”

Arabada Yasayan Minik Yavru Icin Aile Duzeni Oturmus Insanlar Araniyor 3

Mahallede “Araba Kedileri” Olarak Nam Salmışlar:)

Özlem Cenk, arabasını anne ve iki yavruya tahsis etmiş. Onlar büyüyüp yuvadan ayrılana kadar da kullanmamış. Öyle ki kullanılmadığı için arabanın aküsü bitmiş. Özlem Cenk durumdan oldukça hoşnut. Anne kedi, dünyaya sağlıklı bir şekilde gelen iki minik yavrusunu Özlem Cenk’in arabasında büyütürken bir de annesiz kalan yavru kediyi aralarına alıp 4 kişilik bir kedi ailesi olmuşlar. Özlem Cenk, 3. yavrunun nasıl geldiğini de şöyle anlatıyor: “Bu kediler mahallede ‘Araba Kedileri’ olarak nam saldılar. Bütün mahalle onları tanıyordu artık. Mahallede annesiz yeni doğan bir yavru kedi bulunmuş. Onlar da mahallemizdeki veteriner kliniğine götürmüşler. Hekimin “Bu yavrunun anne sütüne ihtiyacı var” demesi üzerine mahalleli, ‘Araba Kedileri’ olarak tanınan anne kediye getirmişler yavruyu. Anne kedi çıkıp gelsin diye camı açık bırakmıştım. Mahalle sakinleri yavruyu camdan içeri uzatarak anne kediciğin yanına koymuşlar. Mucizevi bir şekilde anne kedi daha gözleri bile açılmamış olan yeni yavruyu hiç yadırgamadığı, zarar vermediği gibi onu emzirmeye başlamış.”

Arabada Yasayan Minik Yavru Icin Aile Duzeni Oturmus Insanlar Araniyor 4

Araba Kedilerine Sonradan Eklenen Yavru Kediye Yuva Aranıyor

Doğduklarından beri anne ve yavru kedilere arabasını tahsis eden Özlem Cenk, iki ayını dolduran yavru kedilerin hareketlenmeye başlamasıyla birlikte onlar için yuva aramaya başlamış. Çünkü yavrular artık, Özlem Cenk’in anne kedinin ihtiyaçlarını gidermesi için açık bıraktığı arabanın camından dışarı atlamaya çalışıyorlarmış. Hiç sokak görmeyen yavrular için arabanın bulunduğu caddenin çok tehlikeli olduğunu söyleyen Özlem Cenk, yavruların başlarına bir şey gelmesinden korktuğu için iki küçük kardeşi onlara en iyi bakabilecek ailelere sahiplendirmiş. Özlem Cenk, şimdi de aileye sonradan katılan minik yavru için aile düzeni oturmuş ,evinde küçük çocuğu bulunmayan ve yavru kedi aldığının bilincinde, en ufak problemlerde onu bırakmayacak bir yuva arıyor. Ve ekliyor “Yavruları isteyen çok fazla kişi var ancak benim gibi aracını bile feda edebilecek kadar seven varsa seve seve sahiplendiririm.”

İLETİŞİM İÇİN : https://www.instagram.com/ozlemcenk/

Arabada Yasayan Minik Yavru Icin Aile Duzeni Oturmus Insanlar Araniyor 1 1

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EGMden Emine Erdogana tesekkur2

Külliyedeki Atıklar Anne ve Yavru Köpeklere Yuva Oldu

Ebru Cundubeyoglunun Hayatindaki Pek Tatli Mevzulari

Ebru Cündübeyoğlu’nun Hayatındaki Pek Tatlı Mevzuları