in ,

Çarptığı Yaralı Köpeği Otobüse Alan ve Veteriner Gelene Kadar Hareket Etmeyen Koca Yürekli Otobüs Şoförü

İzmit Kartal arası sefer yapan 200 numaralı Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait otobüsün şoförü insanlığı ile takdir topladı.

Maalesef ülkemizde ezilen kedi ve köpeklerin bir canı olduğu umursanmadığı için araba çarpan hayvanlar duyarsızlıktan, can çekişerek ölüyor. Ancak vicdanını kaybetmiş onca insan arsında hala vicdanını dinleyen insanlığını kaybetmemiş insanlar da var onlardan biri de bir otobüs şoförü.

İzmir Kartal arası sefer yapan 200 numaralı hattın şoförü  Eren Karadaş yolda ilerlerken önüne aniden bir köpek çıktı. Köpeğe çarptığını anlayan şoför köpeği hemen aracın içine aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi veteriner işlerine haber veren şoför, İçmeler Köprüsü’nde durarak ekipler gelene kadar otobüsü hareket ettirmedi. Yolculardan bazıları şoförün bir canı kurtarma çabasını gereksiz bulmuş olacak ki veteriner hizmetlerinin gelmesini bekleyen şoföre tepki gösterdi. Bir vatandaş tarafından çekilen görüntülerde yaralı köpeğin otobüsün içerisinde bir yolcunun kucağında beklediği gözüküyor.

İBB veteriner işleri müdürlüğünce alınan hayvan Tepeören Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’nde tedavi altına alındığı ve hayati tehlikesi olmadığı açıklandı

İnsanların tepkisine rağmen iyilik yapaktan vazgeçmeyen otobüs şoförünü ve köpeğin otobüse alınmasını destekleyen yolculara canı gönülden tebrik ediyoruz.

 

 

 

İzmir’de “Flamingoma Dokunma” Eylemi

Baltalı Katil Tarafından Öldürülen Köpek Yaman