in

Araba Camına Bırakılan Not Yavru Kedinin Hayatını Kurtardı

Bursa’da park halindeki bir otomobilin motoruna giren yavru kedi vatandaşlar tarafından fark edildi. Kediyi girdiği yerden çıkaramayan vatandaşlar sürücüyü uyarmak için cama not bıraktı ve itfaiye ekipleri 1,5 saatlik çalışmanın ardından kediyi sıkıştığı yerden kurtardı.

Bursa’nın Osmangazi ilçesi Haşimişcan Caddesi üzerinde park halinde bulunan bir otomobilin motor kısmına yavru kedi girdi. Otomobilden gelen kedi miyavlamalarını duyan vatandaşlar yavru kediyi kurtarmak için harekete geçti. Bir süre kediye ulaşmaya çalışan ancak başarılı olamayan vatandaşlar otomobil sürücüsünü uyarmak için cama not bıraktı. Aracına gelerek cam üzerinde notu gören sürücü kedi seslerini duysa da kediye ulaşamayınca durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

otombil kedi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

1,5 SAATLİK KURTARMA OPERASYONU

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yavru kedinin bulunduğu yeri tespit ederek operasyona başladı. Otomobilin motor kısmında bulunan kediyi kurtarmak için itfaiye ekipleri müdahale ederken yavru kedi korkup aracın arka kısmına kaçtı. Bir süre yavru kediyi almaya çalışan itfaiye ekipleri, yavru kediye cep telefonundan kedi sesi dinleterek kurtarmaya çalıştı. Yavru kedi yaklaşık bir buçuk saatlik çalışmanın ardından otomobilin motoruna el uzatılarak kurtarıldı. Motorun içerisine elini sokan itfaiye eri yavru kediyi tutarak çıkardı. İtfaiye ekiplerinin yavru kediyi kurtarmasının ardından çevredeki vatandaşlar alkışlayarak destek verdi. Yavru kedi kurtarıldıktan sonra hayvan kafesine konularak hayvan barınağına verilmek üzere götürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

odunpazarı belediyesi eşkişehir sokak hayvanları

Odunpazarı Belediye Başkanı: “Biz Onları Unutmuyoruz, Hemşehrilerimiz de Unutmasın”

kanalizasyona sıkışan kedi

Kanalizasyona Sıkışan Yavru Kedi Zorlu Uğraşlar Sonucunda Kurtarıldı