in

Araba Bagajında Bırakılan Tazının Avcılık için Sömürüldüğü Ortaya Çıktı

Adıyaman’da bir otomobilin bagajına bağlanan ve havasızlık nedeniyle nefes almakta güçlük çeken köpeğin sahibinin rahat tavırları dikkat çekti.

Eskisaray Mahallesi Mimar Sinan Parkı yakınlarında park halinde olan bir aracın bagajının içerisine bağlanmış olan ve havasızlıktan titreyen av köpeğini fark eden vatandaşlar durumu polis ekiplerine bildirdi.

Polisler plakayı sorgulayarak aracın sahibi Şerif Kılınç’a ulaştı. Aracının yanına gelen Şerif Kılınç, rahat tavırlarıyla dikkat çekti.

Köpeğin havasızlıktan ve soğuktan titrediğini dile getiren vatandaşlara rahat tavırlarıyla cevap veren Şeref Kılınç, “Yarım saat oldu köpek burada. Üşümüyor, şu an sıcak diye hayvan rahat etmiş. O şimdi bundan sonra keyfe gidecek. Ona full bakım yapılacak. Suruç’tan buraya getirdik. O keyfe gidecek, ona özel süt, pekmez, haşlama vereceğiz ondan sonra da tavşan avına gidecek” şeklindeki konuştu.

Tazılar ince tüyleri ve vücutlarındaki yağ oranın düşük olması sebebiyle sıcağa ve soğuğa aşırı duyarlıdır. Tazılar ülkemizde avcılar tarafından sömürülüyor. SOHAYKO(SOKAK HAYVANLARINI KORUMA YAŞATMA REHABİLİTASYON VE EĞİTİM DERNEĞİ )bu sömürüye maruz kalacak ola ve kulakları kesildiği görülen tazının sahibiyle ilgili şikayette bulundu.

Paylaştığı Fotoğrafla Hayvanseverleri Kızdıran Burcu Kara’ya “Nohut Kafalı” Diyen Kadına 1.740 TL Ceza

Parkta Ölen Sahibinin Başından Ayrılmadı