in

Aqua Vega Yönetiminden Şaka Gibi ‘Serval Kedisi’ Açıklaması

Yeni nesil hayvanat bahçelerinin son örneği olan ve sosyal medyada oldukça eleştirilen Aqua Vega, fotoğrafları basına yansıyan Serval Kedisiyle ilgili açıklamada bulundu. Konunun Serval kedisi fotoğraflarıyla gündeme gelmesinden olsa gerek sanırız Aqua Vega meseleyi sadece “kedi” zannediyor

Ankara Nata Vega alışveriş merkezi içindeki Aqua Vega “sergilediği” hayvanlar nedeniyle sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Bugün Aqua Vega yönetiminden açıklama geldi. Aqu Vega, Serval kedisinin vahşi değil evcil bir hayvan olduğunu iddia ederek kendini savundu.

23658505 10155703051260490 6176203831542386832 n

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Açıklamada sadece Serval Kedisiyle ilgili savunmada bulunan ve evcil olduğu gerekçesi ile bir hayvanı hapsetmeyi kendilerine hak gören Aqua Vega yönetimi, tutsak edilen timsahtan, kangurudan ve diğer hayvanlardan bahsetmedi.

İşte o açıklama:

“Habere konu olan Serval kedimiz; 2015 Hollanda doğumlu olup, 2016 tarihinde Almanya’dan ülkemize giriş yapmıştır ve bir seneyi aşkın süredir misafirimizdir. Avrupa ve Amerika gibi gelişmiş ülkelerde ’serval kedisi’ domestik (evcil) kedi ırkı kabul edilip, şahısların ev ortamında barındırmasına müsaade edilmektedir.

Sosyal medyada yer aldığı gibi kedilerimiz doğal ortamlarından koparılıp merkezimize getirilmemiş, Hollanda’daki merkezde doğup yetişmiştir”

Ülkemize ise; Avrupa Birliği Evcil Hayvan (pet) Pasaportu ile yasal izinler beraberinde giriş yapmıştır Optimum iklim koşullarının sağlanabilmesi ve kötü amaçlı ziyaretçilerin kedilere zarar vermesini engellemek için yaşam alanları ’cam ortamda’ oluşturulmuştur.

Bütün canlılarımızın, Veteriner hekimleri ve su ürünleri mühendislerimizce günlük bakımları yapılmakta olduğunu bilmenizi isteriz.

Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen öğrenci gruplarına belgesellerde gördükleri canlıları yakından tanıma fırsatı vermek amacıyla açılmış olan merkezimiz, bu şekilde eğitim misyonu da üstlenmiştir”

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

Yeni Nesil Hayvan Hapishanesi: Timsahların, Vahşi Kedilerin, Kanguruların AVM’de Ne İşi Var!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pamela Anderson ve Harvey Weinstein’ın Köpek Kavgasıöç

Pamela Anderson ve Harvey Weinstein’ın ‘Köpek’ Kavgası

otobüs terminaliöç

Yaşadıkları Otobüs Terminalinde Kendilerine Ait Yatakları Olan 3 Köpek