in

Apartmanı Tavuk Kümesine Çeviren Aile

Bursa’da zabıta ve polis ekiplerinin şehrin merkezinde ‘çöp ev’ diye gittiği 4 katlı apartman tavuk kümesi çıktı.

Müstakil apartmanın 3 katının tavuk çiftliği gibi kullanılması baskına giden ekipleri bile şaşırttı. Apartmanı tavuk kümesine çeviren İlyas F. “Bundan böyle en vahşisinden köpek besleyeceğim. Nasıl olsa ona ceza yok!” dedi.

bursa-ajanimo3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bursa’nın Osmangazi İlçesi Alacahırka Mahallesi’nde bir apartmandan yoğun koku ve hayvan seslerinin gelmesi üzerine sokak sakinleri Osmangazi Belediyesi’ne şikayette bulundu. Zabıta ekipleri şikayet edilen apartmana birkaç kez gitse de kapıyı açan olmayınca geri döndü. Şikayetlerin devam etmesi üzerine ekipler bu sefer aynı eve savcılıktan arama kararı çıkartıp polis ekipleriyle birlikte geldi.

bursa-ajanimo2
“Arama Kararınız Var mı?”

Sabah saatlerinde İlyas F. (35) ile annesi Sacide F.’nin (75) yaşadığı eve baskın yapan ekipler, yine kapıyı çaldı. Balkona çıkan ev sahibi yaşlı kadın, ekiplere arama kararlarının olup olmadığını sordu. Kapının önünde bekleyen polis ekipleri evin her yerini arama kararı olduğunu belirtince yaşlı kadın ve oğlu kapıyı açmak zorunda kaldı. İlyas F. bir süre arama kararını inceledikten sonra ekipleri içeriye aldı.

bursa-ajanimo7
“İçeride Kızımın Eşyaları Var”

Önce evin giriş katındaki apartman dairesinin kapısını açtıran zabıta ekipleri, dairenin içerisinin tavuk kümesi haline dönüştürüldüğünü görünce tavukları sordu. Sacide Fidan hayvanları bir başka yakınlarına verdiklerini söyledi. Polis ve zabıta ekipleri diğer katlarda bulunan daireleri de aramak isteyince bu sefer de İlyas F., her katta bir başka kişinin oturduğunu ev sahiplerinin evde olmadığını söyledi. Bunun üzerine polis olay yerine çilingir çağırdı. Çilingirin geldiğini gören yaşlı kadın en üst katta kızının eşyalarının olduğunu, damadı ile aralarının açık olduğunu, damadının kapıyı kilitleyip gittiğini söyledi.

bursa-ajanimo

Kadına inanmayan ekipler binanın en üst katındaki daireye girince gördükleri manzara karşısında adeta şok oldu. Her odası kümes haline çevrilmiş 3+1 dairede 50’ye yakın kanatlı hayvanın bakıldığı belirlendi.

bursa-ajanimo5
Tavuklarının Alınmasına Tepki Gösterdi

Apartmanda yapılan ilaçlamanın ardından içeriye giren ekipler tavukları teker teker topladı. Ekiplerin yarım saatlik çalışmasının ardından kafeslere konan hayvanlar, Osmangazi Belediyesi’nin hayvan toplama aracına konup Botanik Park’taki Hayvanat Bahçesi’ne gönderildi. Tavuklarının alınmasına tepki gösteren İlyas F., “Bundan böyle en vahşisinden köpek besleyeceğim. Nasıl olsa ona ceza yok!” dedi.

bursa-ajanimo4

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

balilebetty ajanimo e1464536367161

Bafra’da Çekilen ‘Sokak Köpekleri Bal ile Betty’ Filmi Vizyona Giriyor

traktör ajanimo2 e1464535984222

Traktöre Yuva Yapan Kuş Kuluçkaya Yattı