in

Apartman Yönetimden Skandal Yazı: “Köpekler ve Kuryeler Giremez”

Adana’da bir sitenin girişine, “Köpekler ve kuryeler giremez” yazısını asan yöneticiye, tepki.

Dünya genelinde süren korona virüs salgını nedeniyle restoran ve kafelerde paket siparişler her geçen gün artıyor. Siparişle alışverişin yoğunluğundan dolayı motosikletli kuryelerin de iş yükü arttı. Geçtiğimiz günlerde de Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi’nde Efe Yıldırım Sitesi’ne sipariş götüren Adana Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı Yalçın Parmak kapının girişinde “Bu siteye köpekler ve kuryeler giremez” yazısını gördü.

kopekler ve kuryeler giremez 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hem Köpek Hem Kurye Düşmanı

Ardından da iddiaya göre apartmanın yöneticisiyle karşılaşan kurye, yönetici tarafından hakarete uğradı. Yazının fotoğrafını çeken ve sosyal medya hesaplarında paylaşan Parmak’ın ardından kuryecilerden gelen tepkiler üzerine girişteki yazı, ‘Bu apartmanda köpek beslemek yasaktır’ olarak değişti.

“Çabuk çık, fazla oyalanma, asansör kullanma”

Başka kuryelerin de apartmana geldiklerinde tepki gördüğünü öne süren Parmak, “Daha önce de bu apartmana gelen kurye arkadaşlarımıza ‘Siz hırsız mısınız bu apartmana geliyorsunuz, sizlerde virüs var’ gibi ithamlarda bulunulmuş. Müşteri sipariş veriyor biz buraya geliyoruz. Amacımız bu. Başka bir amacımız yok. Yıllardır bu işin içerisindeyiz. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştık ve çok da şaşırdık” ifadelerini kullandı.

kopekler ve kuryeler giremez 2

Apartmanda oturanlar ise herhangi bir açıklama yapmadı.

Site yönetimlerinin koydukları yasa dışı kurallar her geçen gün daha da artıyor. Özellikle hayvanlar konusunda koydukları kurallar hayvan hakkı savunucularını canından bezdiriyor. Bu gibi haberler site yönetimlere ile ilgiliyasal önlemler alınmasının ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pamukkale Belediyesi Ekiplerinden Sokak Hayvanlari icin Anlamli Hareket

Pamukkale Belediyesi Ekiplerinden Sokak Hayvanları için Anlamlı Hareket

Mardinde Hayvanlari Terk Etmeyi Konu Alan Bir Farkindalik Kisa Filmi Cekildi 1

Mardin’de Örnek Olacak Bir Kısa Film Çekildi: Onları Asla Terk Etmeyin