in

Apartman Boşluğunda Günlerce Mahsur Kalan Yavru Kedi Bir Daierenin Duvarının Kırılmasıyla Kurtarıldı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, iki bina arasındaki yaklaşık 10 santimetre genişliğindeki boşluğa düşen ve 3 gündür burada mahsur kalan yavru kedi, Denizli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından apartmandaki bir dairenin duvarı kırılarak kurtarıldı.

Siteler Mahallesi, 6258 Sokak’ta bulunan iki bina arasındaki 10 santimetre genişliğindeki boşluğa bir yavru kedi düştü. Apartmandakiler 3 gün boyunca boşluktan gelen kedi sesini duyunca Denizli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nden yardım istedi.

duvari delip yavru kediyi kurtardilar 3414 dhaphoto1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İhbar üzerine olay yerine gelen AFAD ekipleri, iki bina arasındaki boşluğa düşerek mahsur kalan yavru kediye çatıdan ulaşmak istedi, ancak başaramadı. Çatıdan kedinin bulunduğu yeri tespit eden AFAD ekipleri, bir apartmanın birinci katındaki dairenin banyo duvarını deldi. Ardından da kedinin tam olarak bulunduğu yerin belirlenebilmesi için yılan kamera boşluğa salındı. Kamerayla yeri tespit edilen yavru kedi açlık ve susuzluktan ölmek üzereyken bulunduğu yerden kurtarıldı.

duvari delip yavru kediyi kurtardilar 3414 dhaphoto2

Bitkin haldeki kedinin düştüğü boşlukta fare yakalamada kullanılan yapışkan maddeye bulundığı da görüldü. Kediye ilk müdahaleyi Orman ve Su İşleri Bakanlığı Denizli İl Müdürlüğü Milli Parklar Şube Müdürlüğü veterineri yaptı. Apartmanda yaşayan üniversite öğrencilere de şırıngayla süt vererek kediyi beslemeye çalıştı. Kediyi apartman sakinleri sahiplenip, temizlemek için götürdü.

duvari delip yavru kediyi kurtardilar 3414 dhaphoto3

Denizli Hayvan Dostları Derneği Başkanı Temime Kumova, kurtarılan kedinin sağlık durumunun iyi olduğunu belirtip, birkaç gün içinde daha da toplayacağını söyledi.

duvari delip yavru kediyi kurtardilar 3414 dhaphoto5

duvari delip yavru kediyi kurtardilar 3414 dhaphoto4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnönünün Torununun Siteden Tahliyesini İstediği Köpek için Keşif Kararıöç

İnönü’nün Torununun Siteden Tahliyesini İstediği Köpek için Keşif Kararı

Edirnede Satılmak için Yurda Sokulmaya Çalışılan 82 Hayvan Bulunduöç

Edirne’de Satılmak için Yurda Sokulmaya Çalışılan 82 Hayvan Bulundu