in

Antalya’dan İstanbul’a Uzanan Bir Kavuşma Hikayesi: 2,5 Yıl Önce Çalınan Badem Ailesine Kavuştu

Hayvan dostlarının yardımıyla, ailesine kavuşturulan Badem’in hüzünle başlayan ve mutlu sonla biten umut dolu hikayesi .

2,5 yıl önce Antalya’da kaybolan İlknur Gündoğan’ın gözbebeği Badem’in, ailesine kavuşma hikayesinden çok etkileneceksiniz. İşte Badem’in umut dolu hikayesi:

27 Mayıs 2014 günü o zamanlar henüz 6-7 aylık olan Badem ailenin babası ile beraber babanın çalıştığı plaja gidiyorlar. Eve dönmek için motosiklete biniyorlar ancak, İlknur Hanım’ın eşi dolapta bir şeyi unuttuğunu fark edip unuttuğu şeyi almak için arkasını dönüyor. Birkaç dakika sonra geri döndüğünde Badem’in orda olmadığını görüyor. “Belki tuvaleti gelmiştir, onun için uzaklaşmıştır” diye düşünerek orada bekliyor, ancak Badem geri dönmüyor.

badem1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Badem, ailesi tarafından günlerce, aylarca aranıyor ilanlar bastırılıyor ama maalesef bulanamıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Ferdağ Acar, sosyal medya hesabından sahiplendirmek üzere bir köpek ilanı açıyor. İlanı gören İlknur Hanım, Badem’i hemen tanıyor ancak emin olamıyor.  Badem olup olmadığını anlamak için ilanda ki numarayı arayan İlknur Hanım Badem’in tüm detaylarını anlatıyor.

badem2

Evet, bu köpek Badem! Badem’in ucu kırık kuyruğu, göbek fıtığı, ismine tepki vermesi ve tuvalet alışkanlığı gibi davranışları birebir bulanan köpeği uyuyor ve 2,5 yıl sonra badem bulunmuş oluyor.

badem3

Ancak bir sorun var Badem Antalya’ya nasıl gidecek?  Bu noktada devreye iyi kalpli insanlar giriyor önce Gebze’den hareme getiriliyor daha sonra uçakla Antalya’ya.  Havaalanında İlknur annesini gören Badem onu hemen tanıyor çünkü normalde tanımadığı inanlara hemen yaklaşmıyor.

badem4

Badem İstanbul’a nasıl geldi? Kim tarafından çalındı? Ve bugüne kadar neler yaşadı? Bu soruların cevabını bilmiyoruz ancak şuan 2,5 yıl sonra kavuştuğu ailesi ile çok mutlu. Badem’i bulan, yuva açan, aracıyla İstanbul’a getiren ve Uçakla Antalya’ya getirip ailesine kavuşmasını sağlayan iyi kalpli insanlar iyi ki varlar 🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sivas ö.ç

İki Katlı Evini Kediler için Yuva Yaptı

filon

Ölen Kurtarıcılarını Unutmayan Fillerin Vefa Dolu Hikayesi