in

Antalya’da Köpekleri Bilerek Ezen Cani Yakalandı; Ceza Yine Şaşırtmadı!

Antalya’da kullandığı hafif ticari aracı yol kenarında bekleyen köpeklerin üstüne süren, sonra birisinin başının üzerinden geçerek öldürüp kaçan sürücü E.K., yakalandı.

Kepez ilçesi’nde 17 Temmuz günü meydana gelen olayın görüntüleri geçtiğimiz gün sosyal medyada hızla yayılmıştı. Görüntülerde yol boş olmasına rağmen, aracını yolda bulunan köpeklerin üzerine süren sürücü birinin başını ezdikten sonra hızla uzaklaşıyordu. İzleyenin kanını donduran görüntülerin ardından hayvan aktivistleri harekete geçti. Ve araç sürücüsü bugün yakalandı. Ancak sonuç yine durumdan daha vahim oldu. Olayın görüntülerde açıkça görülmesine rağmen kastı olmadığını savunan sürücüye trafiği tehlikeye sokmaktan işlem yapıldı. Yine bir can öldüğü ile kaldı.

9630086

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Antalya Sokak Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Orhan, 6 Ağustos’ta Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne müracaatta bulundu ve araç sürücüsünden şikayetçi oldu. İlk etapta 07 JN 433 olarak bildirilen plakadan araç sahibi İ.T.’ye ulaşıldı. Sürücü İ.T. olay tarihinde İbradı İlçesi’nde bulunduğunu beyan ederek iddiaları kabul etmedi. Bunun üzerine olay yerinde PTS kayıtlarının incelenmesinde ve ayrıca araç plaka sorgu çalışmasında, olaya karışan aracın 07 JH 433 plakalı araç olduğu anlaşıldı.

antalya kopek 487

Polisin yakaladığı 07 JH 433 plakalı aracın sahibi ve sürücüsü E.K., 17 Temmuz günü saat 12.00 sıralarında seyir halindeyken yolun sağında bulunan köpeklerin aracına koşarak havladıklarını, köpeklerden birinin ayağının üzerinden geçtiğini zannettiğini, yaklaşık 50 metre ileride durduğunu, olay yerinde 5- 6 köpek olduğunu ve tekrar geri dönemediğini olayda herhangi bir kastının olmadığını söyledi. Şüpheli E.K. hakkında trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan işlem yapıldı.

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

Antalya’da Vahşi Sürücü Aracıyla Köpeği Ezip Kaçtı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Antalyada Kedi KatliamıZehirlediler Başlarını Ezip Öldürdüleröç

Antalya’da Kedi Katliamı: Zehirlediler, Başlarını Ezip Öldürdüler

Dişi Köpeklerine Yaklaştıkları için Bir Köpeği Vurarak Öldürdüleröç

Dişi Köpeklerine Yaklaştığı için Bir Köpeği Vurarak Öldürdüler