in

Antalya’da Köpekler “Gidengelmez” Dağları’na Terk Edildi!

Antalya’nın Akseki İlçesi’ndeki Gidengelmez Dağları’na bırakılan onlarca köpek hayatta kalma mücadelesi veriyor.

goruntulu-haber-onlarca-kop

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Akseki’ye bağlı Süleymaniye Mahallesi sınırlarında yer alan Gidengelmez Dağları eteğine onlarca sokak köpeği bırakıldı. Kim ya da kimler tarafından ve ne zaman bırakıldığı bilinmeyen köpekler, açlık ve susuzlukla mücadele ediyor.

Antalya’nın Akseki İlçesi’ndeki Gidengelmez Dağları’na bırakılan onlarca köpek hayatta kalma mücadelesi veriyor. A Platformu Sözcüsü Hediye Gündüz, köpeklerin bulunduğu yerden alınması için Antalya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi‘ne başvurdu.

Çevredeki su kaynakları yakınında gruplar halinde dolaşan köpekler, yiyecek ve içecek arıyor. Hayvanların durumunu gören bazı hayvan dostları  ise bölgeye köpek maması bırakarak beslenmelerine yardımcı olmaya çalışıyor. Bazı köpeklerin kulağında küpe izleri olduğu görülüyor.

‘Köpekler Açlığa Terk Edilmiş Durumda’

Konuyla ilgili açıklama yapan A Platformu Sözcüsü Hediye Gündüz bir belediye tarafından 100’e yakın köpeğin Akseki İlçesi Süleymaniye Mahallesi’nde dağlık ve ormanlık alana bırakıldığını belirten Gündüz, “Köpeklerin bulunduğu yerde su ve yiyecek yok. Köpekler resmen açlığa, susuzluğa, ölüme terk edilmiş durumdalar. Bitkin düşen köpekler, yaban hayvanlarının saldırıları nedeniyle telef olmakta, hatta açlık nedeniyle köpekler ölmekte” dedi.

‘Her Belediye Sokak Hayvanlarına Kendi  sınırları için bakmakla sorumlu’

Köpeklerin bulundukları yerden alınması için Antalya Valiliği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçeyle başvurduklarını kaydeden Hediye Gündüz, “Bizler Antalya ve Konya belediyelerinin takipçisi olacağız. Yasal olarak belediyeler sokak hayvanlarına bakmakla hükümlü. Her belediye sokak hayvanlarına kendi sınırları için bakmakla sorumlu. Bunu yapmayanlar görevini eksik yapmış olmanın yanında suç işlemektedirler” dedi.

Kaynak: HABERLER.COM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Grumpy Cat

‘Grumpy Cat’ Ölümsüzleştirildi

kedievi öç 1

Seçim Sandıkları Kedi Evi Oldu