in

Antalya’da Köpek Eğitim Aracı İçerisinde Aç, Susuz, Havasız Bırakılan Köpek Kurtarıldı

Antalya’da, üzerinde ‘köpek eğitim’ yazısı bulunan, camları kapalı, kapıları kilitli otomobilde saatlerce aç- susuz bırakılan köpek, polis tarafından kurtarıldı.

Antalya Yat Limanı’ndaki varyantta, dün akşam saatlerinde devriye görevi yapan polis, pazartesi akşamından beri park halindeki otomobilden şüphelendi. Üzerinde ‘köpek eğitim’ yazısı bulunan otomobili inceleyen polis, arka koltuktaki köpeği görünce büyük şaşkınlık yaşadı.

 

Polis, camı kapalı, kapısı kilitli otomobilde bitkin haldeki ‘terrier’ cinsi köpeği kurtarmak için seferber oldu. Otomobilin camlarını güçlükle açan polis, köpeğin hava almasını sağladı. Köpeğe ulaşmak için bu kez otomobilin kapılarını açan polis, sıcak hava nedeniyle bunalan hayvanı kucaklayarak, araçtan çıkardı. Çevredeki restoranlardan su ve yiyecek temin eden polis, köpeği besledi.

Antalyada Köpek Eğitim Aracı İçerisinde Aç Susuz Havasız Bırakılan Köpek Kurtarıldı 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 Otomobilin sahibine telefonla ulaşan polis, köpeği bu halde bırakmaması yönünde uyarıda bulundu. Otomobilin sahibinin olay yerine uzun süre gelmemesi üzerine polis, Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’na haber verdi. Polis, bitkin durumdaki köpeği, belediye çalışanlarına teslim etti.

Antalyada Köpek Eğitim Aracı İçerisinde Aç Susuz Havasız Bırakılan Köpek Kurtarıldı 4

Ekipler, sürücü gelmeyince otomobili çekiciyle trafik otoparkına kaldırttı. Otomobili yanlış yere park ettiği için sürücüye 108 liralık ceza kesildi.

Antalyada Köpek Eğitim Aracı İçerisinde Aç Susuz Havasız Bırakılan Köpek Kurtarıldı 5

Editörün notu: Özellikle yaz günlerinde kısa süreli de olsa araç içerisinde hayvan ve çocuk bırakılmaması konusunda uyarılar yapılıyor. Antalya’da üzerinde “Köpek Eğitimi “yazan araç içerisinde bırakılan köpek, görevliler tarafından barınağa gönderilmiş. Belki de bu hayvan eğitim için bırakılan sahipli bir can. Antalya sıcağında bir hayvanı araç içerisinde bırakan şahsın kimliği açıklanmalı. Ve gerçekten köpek eğitmenliği yapıyorsa hiçbir can kendisine emanet edilmemeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akdenizi En Çok Türkiye Kirletiyoröç

Akdeniz’i En Çok Türkiye Kirletiyor

Çanakkalenin Çan İlçesinde Son Bir Ayda 20ye Yakın Kedi ve Köpek Öldüöç

Çanakkale’nin Çan İlçesinde Son Bir Ayda 20’ye Yakın Kedi ve Köpek Öldü