in

Antalya’da Kirpi, Kedi ve Köpekleri Zehirlediler

Antalya’da kedi, köpek ve kirpiler, zehirli etlerle öldürüldü. Vatandaşlar, ulaşamadıkları çok sayıda hayvanın da zehirlenmiş olabileceğini kaydetti. Ölü hayvanları görenler gözyaşına boğuldu.

kirpi3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Antalya’da kedi, köpek ve kirpiler, zehirli etlerle öldürüldü. Vatandaşlar, ulaşamadıkları çok sayıda hayvanın da zehirlenmiş olabileceğini belirtti. Ölü hayvanları görenler gözyaşına boğuldu.

Güzelbağ Mahallesi’nde sahipli- sahipsiz kedi, köpeklerin yanı sıra vatandaşların verdiği mamayla beslenen kirpiler de, seraların yanına bırakılan zehirli etlerle öldürüldü. Mahallede yaşayan hayvanseverler, son günlerde hayvanların yedikleri zehirli etlerle öldüklerini belirtirken, bazıları da çok sayıda hayvana ulaşamadıklarını söyledi. Vatandaşlar, ulaşamadıkları hayvanların da zehirlenmiş olabileceğini düşünüyor.

kirpi4

12 Kirpi Kayıp

Mahalle sakinlerinden Arzu Ayaz, kedi ve köpeklerin mamalarıyla beslenen 12 kirpinin son günlerde bahçesine uğramadığını kaydetti. Beslediği birçok hayvanın kayıp olduğunu belirten Ayaz, geride kalan hayvanlarını bağlayarak zehirlenmelerini engellemeye çalıştığını vurguladı. 4 köpek, 2 kedi ve 1 kirpinin ölüsünü bulduğunu belirten Arzu Ayaz, şunları söyledi:

“Artık yeter, canlıların yaşamasını istiyorum. Hayvanlara bakabilmek için çarşıdaki evimi satıp buraya geldim. Bu hayvanların havlamasından rahatsız oluyorlar ama, ona bakarsak insanlar da bağırarak konuşuyor, korna çalıyor. İnsanlar daha çok gürültü yapıyor.”

Olga’nın Gözyaşları

Mahalle sakinlerinden yerleşik Rus Olga Cankurt da ölen hayvanları görünce gözyaşlarına boğuldu. İnsanların köpeklerin havlamasından rahatsız oldukları için onları zehirlediğini kaydeden Olga Cankurt, “Bana göre bunu yapanlar insan değil” dedi.

kirpi2

40 Köpek Kayıp

Hayvansever Ümit Özoğlu, Rusların buradan hayvanları alıp Rusya’ya götürdüğünü, Türk vatandaşlarının ise hayvanları zehirlediğini anlattı. Bölgede 100’e yakın köpek beslediğini belirten Özoğlu, “Son günlerde 40’a yakınını bulamıyorum. Bir kadın köpeklerden birinin ağzından köpükler saçtığını söyledi. Muhtemelen o köpekleri de zehirlediler” diye konuştu.

Antalya Can Dostları Koruma ve Sahiplendirme Derneği, zehirlenen köpekler için suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lynn jaden8

5 Yaşındaki Lynn ile 14 Yaşındaki Köpek Dostu Jaden: Son Bakışta Aşk

yavruayı on

Havaalanında Yaşayan Yavru Ayı Herkes Tarafından Çok Seviliyor