in

Antalya’da Kediler Vahşice Öldürüldü

Düden Park’taki kedi evinde kedilerden biri bıçaklanarak, biri suda boğularak, biri de yakılarak öldürülmüş halde bulundu

antalya-kedi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Antalya’nın Lara Bölgesi’nde her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Düden Şelalesi’nin denize döküldüğü noktada, belediyenin kurduğu Düden Park Kedi Evi’ne sabah yiyecek getiren hayvan dostları kedi cesetleri buldu. Kurban Bayramı arifesinde bir kedinin yakılarak telef edildiği, geçen hafta ise bir kedinin tecavüz edilerek öldürüldüğü parkta, bu sabah 3 kedinin daha cesedi bulundu. Her gün hayvan dostlarının mama getirdiği ve zaman geçirdiği kedi evinde, bir kedi yakılmış, biri suda boğulmuş, biri de bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu.

antalya-kedi-o-c

‘Düden Park’ın Güvenliği Yok’

Karşılaştığı manzarayı ‘Tam anlamıyla vahşet’ olarak niteleyen hayvan dostu Ajda Babacan, “Siyah bir kediyi yakmışlar. Bir metre ötede gördüm, boğulmuş bir kedi, çıkardık sudan, canlı canlı suya atılmış ve şişmiş. Tekrar bir tane gördük, o da bıçaklanmış. Sanırım iki yerinden. Daha 10 gün öncesinde tecavüze uğramış bir kedi vardı. Düden Park’ın hiçbir emniyeti, güvenliği yok. Belediyeden, yetkililerden destek bekliyoruz” dedi.

Gündüz hayvan dostlarının, çocukların parka gelerek kedilerle zaman geçirdiğini belirten Babacan, “Dün hiçbir şey yoktu ama bugün sabah geldiğimizde bambaşka manzarayla karşılaşıyoruz. Ölü kediler yakılmış. Kurban Bayramı’nın arifesinde de yakılmış, patisi kesilmiş bir kedi vardı. İşkence ediyorlar. Hiçbir güvenlik yok, kamera, aydınlatma yok. Gece güvenli değil” diye konuştu.

‘Artık Dayanamıyoruz’

Parktaki kedileri sürekli besleyen Yana Kral ise son haftalarda karşılaştıkları manzaranın kendilerini çok üzdüğünü söyledi.

Kral, “Dayanamıyoruz artık. O kadar denge kaybeden insanlar burada dolaşıyor, buna bir çözüm bulmak istiyoruz. Bugün mama vermeye geldik arkadaşımla ve cansız bir kedide kan lekesi var, bir tanesi su içine canlı bırakılmış ve boğulmuş, bir tanesini ateşe verip yakmışlar. Sadece iskelet ve ayakları kalmış. Öyle bir vahşet görüyoruz burada maalesef” dedi.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

başak sayan ö.ç

Köpeği sebebiyle tartışan Başak Sayan’a 5 ay hapis

sultanahmet2 öç

Sultanahmet’in Köpeklerini Fatih Belediyesi Nereye Götürdü?