in

Antalya’da Kediler Katlediliyor

Antalya’nın Alanya ilçesinde onlarca kedi, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce öldürüldü.

3 gün önce, Mahmutlar Mahallesi, Barbaros Caddesi üzerinde yaşayan 25’in üzerinde sokak kedisinin öldürüldüğünü, bir köpeğin de yerde kıvrandığını fark eden hayvan severler durumu yetkilere bildirdi. Mahallenin farklı noktalarında öldürülen kedileri gören vatandaşlar isyan etti. İhbar üzerine olay yerine giden yetkililer ölen kedileri poşete koyarak aldı. Zehirlenen köpeğe ise vatandaşlar yoğurt ile ayran verdi ve kusturarak kurtarmayı başardı. Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkileri olayla ilgili inceleme başlattı.

alanya-kedi-katliami

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Ölümler Devam Ediyor”

Dün sabah saatlerinde ölen hayvanların sayısının arttığı belirlendi. Ölen kedilerin zehirlendiğini iddia eden Alanya Hayvanlar Eşittir Yaşam Derneği Başkanı Mehmet Ergun, “Tavuk parçalarının değişik bölgelere bırakılmasın sonucu şu ana kadar tespit edebildiğimiz kadarıyla 50’ye yakın kedi ölmüş. Bazı köpeklerin de hayvan severler tarafından yoğurt ve tuz yedirmesiyle kurtarıldı ve bunlarında fotoğrafları elimizde mevcuttur. Gerçekten biz acı ve üzüntü içindeyiz. Yetkililerin geniş çapta araştırma yapmasını istiyoruz. Kendilerin en az 5 bölgede öldüğünü gördük. Bizde bu yaşananları yasal yolları başvurarak tepkimizi göstereceğiz” dedi.

alanya-kedi-katliami-1

“10 Ölü Kediyi Belediyenin Veteriner Ekibine Teslim Ettim”

Mahalle sakini Ertuğrul Kuru ise, “Ölen kediler genellikle hamileydi. Ben şuana kadar 3 tane hamile anne kedinin öldüğünü gördüm. Ben buranın yaklaşık 100 metre ilerisindeki çocuk parkının orada en az 10 ölü kediyi belediyenin veteriner ekibine teslim ettim. Ben 7 aylık Van kedimi de sokağa salmıştım güneşlensin diye. İlk ölen oydu. Ondan sonra ölümler başladı. Zehri buldum, fotoğraflarını çektim ve belediyenin veteriner ekiplerine teslim ettim. Her gün yarım kilogram mamayı mahalledeki bu hayvanlara yediriyordum, şimdi mama verecek hayvan bulamıyorum” diye konuştu.

alanya-kedi-katliami-3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hayvanlar için öğretmenliği bıraktı

Öğretmenliği Bıraktı, Melek Barınağı’nı Kurdu

belediye görevlisi köpek dövüştürüyor

Belediye Görevlisi “Kangal Dövüştürüyor” İddiası