in

Antalya’da Faytonlar Kaldırıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, kent merkezi, Alanya ve Manavgat ilçelerindeki fayton faaliyetlerine 10 Haziran itibarıyla son verileceğini söyledi.

Ulaşım temalı basın toplantısında, Antalya’da kent merkezi ile Alanya ve Manavgat’ta yer alan faytonlara yönelik önemli bir karar aldıklarını belirten Böcek, “UKOME kararına göre 10 Haziran itibarıyla fayton faaliyetlerinin durdurulması ve trafikten men edilmesi kararı aldık. Asfalt üzerinde yaşamları aykırı şekilde kentimizde bulunuyordu” dedi.

‘FAYTONCULUK YAPANLARA BELEDİYEDE İŞ VERİLECEK’

Faytonculuk yapanların da mağdur edilmeyeceğini belirten Böcek, “Fayton işiyle uğraşan 20 kardeşimiz var. 1 hafta önce genel sekreterimiz onlarla görüştü. Onları mağdur etmeyeceğimiz. Kendilerini belediyede istihdam edeceğiz, atlarını da belediye bünyesine alacağız. Atları hayvanat bahçesinde değerlendireceğiz. Faytoncularımızı ya da istedikleri bir yakınlarını işe alacağız. Ulaşım sektörü ile bu konuda hemfikir olduk” diye konuştu.

Screenshot 4 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

​Bir gazetecinin Avrupa’da faytonların var olduğunu hatırlatması üzerine Böcek, “Hava şartları bahsettiğiniz ülkeler ile bizim farklı. Temmuz ve ağustos aylarında sıcak nedeniyle biz duramazken onların sıcak asfaltta durması doğru değil” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Camiden İlginç İhbar Alo İtfaiye... Burada Garip Bir Hayvan Varöç

Camiden İlginç İhbar: “Alo İtfaiye… Burada Garip Bir Hayvan Var”

Sınıf Kedimiz Tombi İsviçre Yolcusu öç

Sınıf Kedimiz Tombi İsviçre Yolcusu