in

Antalya’da Çatıya Zincirle Bağlanan Köpek Sıcaktan Yaşamını Yitirdi

Antalya’nın Manavgat ilçesinde, evin çatısına zincirle bağlanan ve sıcak hava nedeniyle zorluk çektiği görülen pitbull cinsi köpeğin, yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde, evin çatısına zincirle bağlanan ve sıcak hava nedeniyle zorluk çektiği görülen pitbull cinsi köpeğin, yaşamını yitirdiği ortaya çıktı. Antalya Candostları Koruma Derneği Başkanı Arife Yanık, pitbullun sahibi için gerekli işlemlerin başlatılması amacıyla kurumlara dilekçeyle başvurduklarını söyledi.

Manavgat’ın Yayla Mahallesi’ndeki 2 katlı evin çatısında yaklaşık 1 hafta önce pitbull cinsi köpeğin zincirle bağlandıktan sonra yaşadığı zor anlar, cep telefonu kamerasına yansımıştı. Bunaltıcı sıcaktan korunmak için gölgeye sığınmaya çalışan köpeğin, zincirinin kısa olması nedeniyle bunu yapamadığı görülmüştü. Köpek, plastik su kabını da devirince susuz kaldı. Bir süre inleyen köpek, zincirinin yetiştiği yere yüzükoyun uzandı. Görüntülerin yayılmasının ardından hayvanseverler harekete geçti.

antalya catiya baglanan kopek

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

‘SAHİBİ BİR DAHA HAYVAN BESLEMESİN’ DİLEKÇESİ

Antalya Candostları Koruma Derneği Başkanı Arife Yanık, köpeği bulunduğu yerden almak için girişimlerde bulunduklarını; ancak hayvanın yaşamını yitirdiğini öğrendiklerini söyledi.

Sahibinin, köpeğinin cansız bedenini poşete koyarak, çatıdan aldığını belirten Yanık, Antalya’da çatıda hayvan beslemenin doğru olmadığını aktardı. Özellikle yaz aylarında hava sıcaklığının çok yüksek olduğu kentte çatıda beslenen köpeklerin ölümüne davetiye çıkarıldığını vurgulayan Yanık, pitbullun sahibi için gerekli işlemlerin başlatılması amacıyla kurumlara dilekçeyle başvuru yaptıklarını açıkladı. Yanık, “Bu ölüme sebep olan kişinin ilgili yasalar çerçevesinde ceza almasını ve bir daha hayvan beslememesine yönelik girişimlerimiz var” dedi.

Yorum

Yorum Ekle
  1. Bütün bunları görüp belgeleyen kişi niye müdahale edememiş. Şu kabı devrildiğinde susuz kaldığını görüp niye uyarı yapamamış.?

    • Katılıyorum. Milletçe el uzatmaktan çok telefon kamerası uzatıp herkese göstermek daha çok yardımsever hissettiriyor olmaya başladı malesef.

  2. Sahibi kesinlikle herhangi bir hayvanı beslemekten men edilsin, cezai yaptırım uygulansın. Sosyal medyada bol bol afişe edilip görüldüğü yerde parmakla gosterilip rezil edilsin . Görüntüleri alıp yayımlayan ama hayvanı kurtarmak için hiçbir girişimde bulunmayan gerizekalı ise ne denir acınacak halde gerçekten. Hayvanın şansına meleğim….

  3. telefona çekmekle meşgulmüş;sonra da bürokrasiyle filan uğraşmış anlaşılan…garibim sonsuza kadar can çekişebilir ya ;anında müdahele aklına gelmemiş..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alevlerin Arasında Kalan 3 İnsan ve 3 Kedi İtfaiye Tarafından Kurtarıldıöç

Alevlerin Arasında Kalan 3 İnsan ve 3 Kedi İtfaiye Tarafından Kurtarıldı

astrolog ginger

Astrolog Ginger’dan Temmuz 2019 Burç Yorumları