in

Antalya’da Bir Marketin Şarküteri Dolabına Sıkışan Yavru Kumrular 2 Gün Boyunca Yardım Bekledi

– ANTALYA’da bir marketin şarküteri dolabı ile dış camı arasına sıkışan 3 kumru, 2 gün sonra hayvanseverlerin duyarlılığı sayesinde kurtarıldı.

Kepez ilçesinde bir marketin yeni yapılan şarküteri dolabı ile dış camı arasında kalan 3 yavru kumru, 2 gün boyunca bu şekilde kaldı. Hayvanların durumunu gören mahalleli, market sahibini uyardı ancak market işletmecisi, dolabının büyük olduğunu ve yerinden çekemeyeceğini belirtti.

Antalyada Bir Marketin Şarküteri Dolabına Sıkışan Yavru Kumrular 2 Gün Boyunca Yardım Bekledi 7

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Vatandaşların haber vermesiyle Antalya Candostları Koruma Derneği üyeleri kumruları kurtarmak için belirtilen adrese geldi. Uzun süre kuşları bulundukları yerden çıkaramayan gönüllüler, belediye ve ilgili kurumları aradı ancak destek bulamadı.

Antalyada Bir Marketin Şarküteri Dolabına Sıkışan Yavru Kumrular 2 Gün Boyunca Yardım Bekledi 5

Hayvanseverlerin çabasını gören mahallede oturan alüminyum ustası Mehmet Ali Dağtaş, kuşlar için camın birini çalışanlarıyla söktü. Dağtaş, ardından uzun metal çubukla kuşları sıkıştığı yerden çıkardı.

Antalyada Bir Marketin Şarküteri Dolabına Sıkışan Yavru Kumrular 2 Gün Boyunca Yardım Bekledi 1

Güçlükle çıkarılan yavru kumrulardan birinin öldüğü anlaşıldı. Hayvanseverler 2 yavruyu su verdikten sonra tedavileri için Antalya Büyükşehir Belediyesi Bakımevi‘ne götürdü. Kurtarma çalışmaları esnasında kumruların annesi olduğu düşünülen yetişkin bir kumrunun marketin çevresinden ayrılmaması dikkati çekti.

Antalyada Bir Marketin Şarküteri Dolabına Sıkışan Yavru Kumrular 2 Gün Boyunca Yardım Bekledi 2

Hiçbir Kamu Kurumu Yardıma Gelmedi

Candostları Koruma Derneği Başkanı Arife Yanık, marketin bu bölümünün sonradan yapıldığını öğrendiklerini söyledi. Dolap yapılırken yavruların yuvalarından düştüğünü düşündüklerini belirten Yanık, “Dolap tümdü, kaldırma imkanı yoktu. Market sahibi dolapların çekilmesine izin vermiyor. Bütün kamu birimlerini aradım ama kimse ilgilenmedi. Kuşlar iki gündür burada. Kuşların annesi camın etrafından dönüp duruyor” dedi.

Kuşların kurtarıcısı alüminyum ustası Mehmet Ali Dağtaş da “Baktık kuşlar sıkışmış dayanamadık onları buradan çıkardık” dedi.

Antalyada Bir Marketin Şarküteri Dolabına Sıkışan Yavru Kumrular 2 Gün Boyunca Yardım Bekledi 6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpeğine İşkence Eden Adama 8 Yıl Hapis Cezası Verildiö.ç

Köpeğine İşkence Eden Adama 8 Yıl Hapis Cezası Verildi

Piacenza Bankası öç

İtalya’da Kedi ve Köpekler için Artık Banka Hesabı Açılabilecek