in

Antalya’da 12 Yavru Köpeği Zehirleyerek Öldürdüler!

Antalya’da vatandaşlar tarafından beslenen yavrularıyla birlikte 12 sokak köpeği zehirlenerek öldürüldü

Kepez ilçesi Kızıllı Mahallesi’nde bitkisel üretim üzerine faaliyet yürüten iş yeri çalışanları, sokakta yaşayan yavru köpekleri beslemeye başladı. Her gün köpekleri besleyen hayvanseverlerden Havva Coşkun, sabah geldiğinde yavrularla birlikte 12 köpeğin yerde hareketsiz şekilde yattığını gördü. Yapılan kontrollerde köpeklerin ağzından salyalar akarak öldüğü belirlendi. Köpeklerin zehirlenerek öldürüldüğünden şüphelenen hayvanseverler durumu jandarmaya bildirdi. Jandarma ekiplerinin incelemesinin köpeklerin ölüleri Kepez Belediyesi ekipleri tarafından alındı. Jandarma ekipleri köpekleri zehirleyen kişi ya da kişileri yakalamak için çalışma başlattı. Hayvanseverle ölen köpeklerin son halini cep telefonu kamerasıyla görüntüledi.

 

“Nasıl kıydılar”

Gördüğü manzara karşısında büyük üzüntü yaşayan Havva Coşkun, “Sokağa terkedilen köpeklere biz her gün besleme yapıyorduk. Ama bugün geldiğimizde 12 canımızın öldürüldüğünü gördük. Zehirlenmiş olabileceğini düşünüyoruz. Hepsi yan yana sıralı şekilde ölmüş kalmış. Bu hayvanlar buraya terkedildiği için yiyecek bulmakta güçlük çekiyorlar. Biz hayvanseverler elimizden gelen beslemeyi yapıyorduk. Bu canlılardan ne istediler, nasıl kıydılar, anlam veremedik” dedi.
Hayvanlara yapılan eziyet ve ölümlerin önüne geçilmesini isteyen Coşkun, 12 köpeği zehirleyen kişi ya da kişilerin bulunması için yetkililerden destek istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Didimli Hayvanseverler Bu Kis da Sokak Hayvanlari icin Denize Girdi

Didimli Hayvanseverler Bu Kış da Sokak Hayvanları için Denize Girdi

Corumda Samanlik ve Hangar Yandi Yavru Kopekler ve Anneleri Son Anda Kurtarildi

Çorum’da Samanlık ve Hangar Yandı, Yavru Köpekler ve Anneleri Son Anda Kurtarıldı