in

Annesiz Oğlağın ve Onu Sahiplenen İş Adamının Muhteşem Dostluğu

Bartın’da 25 yıldır ticaretle uğraşan Mehmet Bulut’un “Fıstık” isimli keçi yavrusuyla kurduğu dostluk, görenlerin dikkatini çekiyor.

Aslen Trabzonlu olan ve Bölgesel Amatör Lig 11. Grup’ta mücadele eden Bartınspor’un kulüp başkanlığı da yapan Bulut, yaklaşık bir ay önce memleketinden sahiplendiği oğlağa “Fıstık” adını verdi.

annesiz-oglagin-ve-onu-sahiplenen-is-adaminin-dostlugu-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çocukluğundan bu yana hayvanlara sevgi besleyen Bulut, 1 aylık oğlağı yanından ayırmıyor. “Annem” diye sevdiği oğlakla aynı evde kalan Bulut, iş yerine arabasıyla götürdüğü keçi yavrusuyla çarşıda gezintiye çıkıyor. Kahvaltı yaparken oğlağını da biberonla mama vererek besleyen Bulut’un “Fıstık”la kurduğu dostluk görenleri şaşırtıyor.

annesiz-oglagin-ve-onu-sahiplenen-is-adaminin-dostlugu-3
Keçi yavrusuyla dostluğunu evinden iş yerine, sosyal hayattaki rutin işlerinden inşaat sektöründeki çalışmalarına kadar taşıyan 47 yaşındaki 3 çocuk sahibi Bulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hayvan sevgisinin küçüklüğünden bu yana içinde hep bir ukde olarak kaldığını söyledi.

annesiz-oglagin-ve-onu-sahiplenen-is-adaminin-dostlugu-1
Fıstık’la dostluğunun 28 gün önce başladığını aktaran Bulut, “Fıstık benim evladım. Üç çocuğum var, Fıstık da dördüncü oldu. Çocukluğumdan bu yana içimde kalan hayvan sevgisi vardı. O yüzden Fıstık’ı kendime seçtim.” dedi.

annesiz-oglagin-ve-onu-sahiplenen-is-adaminin-dostlugu-4
Sabah uyandıktan sonra Fıstık’la otomobile binerek iş yerine gittiklerini anlatan Bulut, şöyle konuştu: “İş yerimiz var, oraya gidiyoruz. Sokakta biraz gezintiye çıktıktan sonra kafeye giderek, müşterilerimizin huzuruna çıkıyoruz. Sonra ben onun mamasını yediriyorum. Bartın’da Fıstık ilgi odağı oldu. Çok fazla seveni var. Onu büyüteceğim ve yaşadığı sürece onunla birlikte olamaya devam edeceğim.

annesiz-oglagin-ve-onu-sahiplenen-is-adaminin-dostlugu

Oğlağın bakımının diğer hayvanlardan daha zor olduğunu ifade eden Bulut, “Bakımı kolay olmayan bir hayvan. Yavrumuz beni çok sevdiği için hiç peşimden ayrılmıyor. Çarşıya gezmelere çıkıyoruz. Aynı zamanda inşaat işiyle de uğraşıyorum, inşaata ve ofisime beraber gidiyoruz. Çalışanlarımız da ona çok fazla sevgiyle bakıyorlar. Fıstık hiç yalnızlık çekmiyor. Annesiz bir hayatı, çok anneli bir şekilde yaşıyor.” diye konuştu.

annesiz-oglagin-ve-onu-sahiplenen-is-adaminin-dostlugu2

Bulut, hem iş hayatında hem de yaşantısında kolayı hiç sevmediğini belirterek, “Keçi biraz inatçı azimli bir hayvan. Ben de iş hayatımda ticaretimi ve başarıyı disipline, sonra inada ve hassasiyete dayandırıyorum. Kolayı sevmiyorum, hep zoru seviyorum. Fıstık da inatçı olduğu için zor da olsa bakmayı tercih ettim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tomvejerry

Tom ve Jerry Severlere Özel Test

öç

Şanlıurfa’da Binlerce Kuş Bilinmeyen Bir Nedenle Ölüyor