in ,

Annesiz Kalan Yavru Kedilere Annelik Eden 10 Köpek

Annesiz kalan kedilere annelik yapan bazı merhametli canlar vardır.

Hayata gözlerinizi açtığınız andan itibaren ne gibi durumlarla karşılaşabileceğinizi bilemezseniz hatta tahmin dahi edemezsiniz. Hayata gelen bir yavru kedinin doğduğu andan itibaren hayatta kalma süreci her şeyden daha zor. Bir tek ihtiyaçları var yavru kedilerin, o da biricik anneleri. Şanslı yavru kediler annelerinin yanı başında kardeşleriyle beraber düşe kalka birbirleriyle oynayarak yaşamlarını sürüyor. Şanssız bir yavru kedinin ise annesinin başına vahim bir durum gelmiş olabilir, kaybolmuş olabilir . Anne şefkatini almaktan mahrum kalan şanssız diye nitelendirdiğimiz bu minik canlarla ilgili öyle haberlere tanık oluyoruz ki tüm insanlığa ders veriyor. Bazen öyle koca yürekli canlar var ki tüm bu yürek acıtan hikayeleri tepetaklak yapıp yüreğiyle hem o yavruları ısıtıyor hem de biz insanların kalbini…

Annesiz Kalan Yavru Kedilere Annelik Eden 10 Kopek2 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kendi türünden olmasını ayırt etmeden içindeki o güzel duygularla yanına bırakılan ya da kendi başına bulduğu yavru kedilere bakan, emziren, onlara annelik yapan yüreği kendisinden büyük köpekler var bu hayatta. “Kedi ve köpekten dost olmaz, onlar birbirine düşmandır” algısını tamamıyla yıkan hatta dostluğu dahi yıkan bir merhamet bu. Öyle ki kediye köpekten süt anne bile oluyor.

İşte sizler için derlediğimiz yavru kedilere annelik yapan 10 köpek :

1- Bir hayvansever Şans ismini verdiği yavru kediyi evinde beslediği 6 yaşındaki Fransız French Bulldog cinsi köpeğinin yanına bıraktı. Bir süre sonra köpek yavru kediyi sahiplenerek emzirmeye başladı. Hem emziren ve hem annelik yapan köpek yavru kediyi gezdirip, ağzı ile bazı zaman taşıyarak yattığı yere götürüp sahipleniyor.

Annesi Kalan Yavru Kedilere Annelik Eden 10 Kopek2

2-Dost adını verdiği kedinin doğum yapan köpeği “Pamuk”tan süt emdiğini gören sahibi olayı cep telefonuyla kayda aldı. Kedi ve köpeklerinin birbirleriyle oynayarak vakit geçirmelerini de cep telefonu ile görüntüleyen hayvansever, işletmede kimsesiz kedi ve köpeklere de baktıklarını söyledi.

Annesi Kalan Yavru Kedilere Annelik Eden 10 Kopek2 1

3- Kedi yavrularına sahip bulana kadar Çirkin, Onları uyutuyor. Sıcak tutuyor. Hiç ayırt etmiyor. Uyumuyor. Onların her bağırışına koşuyor. Saatlerce evde kalıyor onlar için. Hiç anne olmadan kısırlaştırılmış. Tabii ki sütü yok. Normalde bir anne kedi bile başka bir kedi yavrusunu her zaman kabullenmez. Bir köpek bile başka bir köpeğin yavrusuna her zaman süt annelik etmez.

Annesiz Kalan Yavru Kedilere Annelik Eden 10 Kopek

4-Manisa’nın Turgutlu ilçesinde sebze meyve halinde kabzımallık yapan Süleyman Yıldırım’ın sahibi olduğu 3 yaşındaki ‘Latte’ isimli terrier cinsi köpek, 6 yavrusuyla birlikte bir de annesinin terk ettiği kedi yavrusuna annelik yapıyor. Latte, kendi yavrularının yanı sıra yavru kediyi de emzirip, onunla oyunlar oynuyor.

Annesiz Kalan Yavru Kedilere Annelik Eden 10 Kopek1 2

5-Köy hizmetlerinden emekli olduktan sonra hayvan sevgisi nedeniyle 19 Mayıs ilçesinde bahçeli bir eve yerleşen Süleyman Yüce’nin yavruyken bir arkadaşından aldığı ve Kopi isimini verdiği köpeği, anneleri trafik kazasında ölen kedilere annelik yapıyor. Annelik yaptığı kediyi emziren Kopi, ancak yemeğini paylaşmayı sevmiyor. Yemeğini yedikten sonra kedinin kendini emzirmesine bir şey demiyor.

Annesiz Kalan Yavru Kedilere Annelik Eden 10 Kopek2

6-Özellikle engelli hayvanlara sahip çıkıp onlara bakan hayvansever Fatma Şeren’e ait barınakta yaşayan 80’e yakın hayvan arasındaki ‘Tekir’, ‘Bekir’ ve ‘Tanus’ isimli yavru kediler, ‘Sosis’ isimli köpek tarafından emziriliyor.

Annesiz Kalan Yavru Kedilere Annelik Eden 10 Kopek3

7- Hiç çiftleşmemiş ve doğum yapmamış 5 yaşındaki Flaya isimli köpek anneleri tarafından terk edilen 3 yavru kediyi emziriyor, anne kedi şefkatiyle yavruların bütün bakımını yapıyordu. Köpeğin memelerini kontrol eden sahipleri, süt geldiğini görünce bir kez daha şaşırdı. Dişleri çıkmaya başlayan yavrular yüzünden memeleri yara olmasına rağmen onları incitmeyen ve geri çevirmeyen Flaya’nın yavruları sahiplenmesi inanılır gibi değil.

Annesiz Kalan Yavru Kedilere Annelik Eden 10 Kopek1 3

8- Köpek ve her gün emzirdiği 3 yavru kediyle okulda bekçilik yapan Halit Kaya ilgileniyor. Halit Kaya, tüm zamanının köpek ve kedi yavrularıyla geçtiğini belirterek, “Köpeğimiz Max ve üç yavru kedimiz var. Yavru kedilerin annesi ilgilenmiyor, köpeği emiyorlar. Gelir, burada yatar, kediler de sabaha kadar emer. Et ve yiyecek verdiğimizde Max, kedileri bulup, onları besliyor, kalanları da götürüyor. Yavru kedi dışarı çıkınca ağzıyla alıp, getiriyor. Yalar, temizler, oynar, sabaha kadar koynunda kedilere annelik yapıyor. Kedilerin annesi hiç ilgilenmiyor. Annelerini 3-4 gün bazen bulamıyoruz” diye konuştu.

Annesiz Kalan Yavru Kedilere Annelik Eden 10 Kopek1 4

9- Kendi yavruları bir süre önce ölen Akbaş melezi sokak köpeği olan Mıncık, yavru kediyi emzirip, onu kendi yavrusu gibi kolluyor. Bu ikiliyi görenler ise kendi cinsinden olmayan bir hayvana annelik şefkati gösteren köpeğe hayranlıkla bakıyor.

Annesiz Kalan Yavru Kedilere Annelik Eden 10 Kopek2 1

10- Antalya Kumluca’ya bağlı Beykonak Mahallesi’nde çiftçi Fikret Karagünlü, yavru bir kedi sahiplendi. ‘Tekir‘ adını verdiği hayvanı mamayla beslemeye başladı.Karagünlü, bir süre sonra köpeği Topak’ın kediyi emzirdiğini fark etti. Fikret Karagünlü’nün bugüne kadar hiç yavrulamadığını söylediği fino cinsi köpeğinin Tekir’e annelik yapması, koruyup kollaması şaşırttı.

Annesiz Kalan Yavru Kedilere Annelik Eden 10 Kopek3 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Engelli Kediye Umut Isigi Oldu

Engelli Kediye Umut Işığı Oldu

Tazmanya Canavarlarinin 30 Asir Sonra Mucize Geri Donusu 2

Tazmanya Canavarlarının 30 Asır Sonra Mucize Geri Dönüşü