in

Annesiz Kalan 5 Yavru Leylek Korumaya Alındı

Antalya’nın Elmalı ilçesinde bir evin bacasında anneleri ölen, aç ve bitkin haldeki 5 yavru leylek, Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri tarafından korumaya alındı.

Elmalı’ya bağlı Karamık köyünde bir evin bacasında yavru leylekler olduğunun haber verilmesi üzerine Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 6’ncı Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Antalya Şube Müdürlüğü Korkuteli Şefliği Yaban Hayvanı Transfer Merkezi ekipleri bölgeye yönlendirildi.

Annesiz Kalan 5 Yavru Leylek Korumaya Alındı 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Veteriner hekim Erol Karacan tarafından yapılan kontrolde anne leyleğin öldüğü, 5 yavru leyleğin ise aç ve bitkin durumda olduğu belirlendi. Balıkla beslenen yavru leylekler ekipler tarafından korumaya alındı. Annesiz Kalan 5 Yavru Leylek Korumaya Alındı 1

Doğa Koruma ve Milli Parklar 6’ncı Bölge Müdürü Rıza Kamil, leylekler gerekli yaşam olgunluğuna eriştiklerinde Avlan Gölü’nde doğal yaşama bırakılacağını, Afrika’ya göç eden leylek sürüsüne katılmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti.

Annesiz Kalan 5 Yavru Leylek Korumaya Alındı 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadıköyde Köpeği Döve Döve Sokağa Atan Kişi Serbest Bırakıldıöç

Kadıköy’de Köpeği Döve Döve Sokağa Atan Kişi Serbest Bırakıldı

bertug ciftci

Veteriner Hekim Bertuğ Çiftçi: Köpeğin Bacaklarının İş Makinesi İle Kesilmiş Olması Çok Zor, İnsan Eliyle Yapılmış Gibi!