in

Annesiz 6 Kediye Sahip Çıkan İmam

Adıyamanlı cami imamı Muhammed Kemal Ballı, evinin bodrum katında annesiz 6 sokak kedisine bakıyor.

Adıyaman‘da yaşayan 38 yaşındaki Yeni Sebze Hali Hazreti Osman Camii imamı Muhammed Kemal Ballı, evinin bodrum katında karşılaştığı annesiz 6 kedi yavrusunu sahiplenerek beslemeye başladı.

Annesiz 6 Kediye Sahip Çıkan İmam 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kedilerin tüm sağlık kontrollerini de yaptıran Ballı, yaklaşık bir ay önce evinin bodrum katında üç kedi yavrusu gördüğünü ve bu yavrulara sahip çıktığını anlattı.

Annesiz 6 Kediye Sahip Çıkan İmam 1

Yavruların annelerinin öldüğünü ve onlara bakmak istediğini belirten Ballı, şöyle konuştu:

“Yavru 3 kediyi beslemeye karar verdim. Bu kedileri ilk zamanlarda yavru olduğu için süt vererek besledim. Daha sonra evin bodrum katında sahipsiz 3 yavru kedi daha gördüm. Onları da sahiplenip beslemeye başladım. Kedilerin büyümeye başlamalarıyla sütü bırakıp ciğer ve tavuk eti ile beslemeye devam ettim. Camiden çıkıp kasap kasap gezip et kırıntıları ve ciğer toplamaya başladım. Bu şekilde yavru kedileri büyütmeye devam ediyorum. Kedilerin sağlık kontrollerini veterinere götürüp yaptırdım. Kedilerden vazgeçemiyorum. Onlar bize can yoldaşı oldu. Ailemizin birer ferdi oldular. Temizlikleri zor olduğu için bodrum katında bakıyorum ama sadece uyumak için bodrum katına iniyorlar. “

Annesiz 6 Kediye Sahip Çıkan İmam 3

Evin bodrum katında yavru kediler için hijyenik bir yer yaptığını anlatan Ballı, “Çocuklarımın havyan sevgisinin artmasını istiyorum. Son zamanlarda hayvanlara karşı yapılan işkenceler ve zulümler de artmaya başladı. Bu durum insanın vicdanını sızlatıyor. Hayvanların kimseyi rahatsız ettikleri yok. Tam aksine onlar da bizler kadar yaşamaya hakkı olan Allah’ın yarattığı canlılar” dedi.

Ballı, her bir kediye isim verdiğini ve hayvanları isimleriyle çağırdığını vurguladı.

Kaynak: TRT Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Domuz Ölüdürmek İsterken Babasını Öldürdüöç

Domuz Ölüdürmek İsterken Babasını Öldürdü

12 Bin Yaşındaki Kelebek Türü Ağrı Dağında Yeniden Görüntülendiöç

’12 Bin Yaşındaki’ Kelebek Türü Ağrı Dağı’nda Yeniden Görüntülendi