in

Annesini Kaybeden Karınca Yiyen Gertie

Bir boru hattında bulunan Gertie ve ona annelik yapan veteriner Erika de Jager.

karinca1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bebek Karınca yiyen Nambiya da bir çiftlikte bir boru hattı yakınında bulundu. Bir kadın onunun ayaklarının yaralarla kaplı olduğunu görünce dostumuzu oradan aldı. Boru hattına sıkışıp kalan dostumuz muhtemelen annesini takip ediyordu. Çok aç ve susuz olan Karancı yiyen muhtemelen birkaç gündür oradaydı. Karınca yiyeni bulan kadın bebek Karınca yiyenin annesini her yerde aradı ancak bulamadı. Kadın bu kez yerel bölge veterineri Erika de Jager’ı aradı ve bebek ile ilgilenip ilgilenemeyeceğini sordu.

karinca2

Teklifi duyduğunda çok mutlu olduğunu söyleyen Erika de Jager, insanlar tarafından Karınca yiyenlerin çok nadir görüldüğünü bu yüzden hemen kabul ettiğini anlattı.

karinca3

De Jager kedilerin, kuşların, yılanların olduğu bir hayvan rehabilitasyon merkezinde çalışıyordu ancak daha önce sadece bir tane Karınca yiyene bakmıştı.

karinca-o-c

Karıncayiyenler şu an nesli tükenmekte olan hayvanlar kategorisine girmeye çok yakın. Sayıları gittikçe azalıyor çünkü Afrika ülkelerinde karıncayiyenlerin derilerini, tırnaklarını ve dişlerini kullanarak takı yapıyorlar.

karincayiyen5

Bebek Karınca yiyen artık bir adı var “Gertie”. De Jager’ın söylediğine göre  Gertie muhtemelen 4-6 hafatalık. Gertie’nin en sevdiği şey uyumak ve daha çok uyumak 🙂

karincayiyen6

Şuan De Jager’ın yastıklardan hazırladığı yatakta uyuyan Gertie hava sıcak olduğunda muhtemelen küvette uyuyacak. Karınca yiyenlerin çok temiz hayvanlar olduğunu söyleyen Jager, Gertie’nin toprağı kazarak tuvaletini yaptığını ve üstünü örttüğünü söyledi.

karinca-yiyen7

Gertie büyüyüp güçlendiğinde doğaya salınacak.

karincayiyen8

karincayiyen9

karincayiyen-10

karincayiyn4

Kaynak: The dodo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gizlenmeon

Kediler Neden Saklanır?

yılan 1

Denizlerin Yeni Bekçisi Robot Yılan Balığı