in

Anne Köpek Yavrularını Öğretmene Emanet Etti

Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Dereköy’de anneleri tarafından sokağa bırakılan 9 köpek yavrusuna, Ali öğretmen sahip çıktı.

ogretmen2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Dereköy İlk-Orta Okulu Sınıf Öğretmeni Ali Akar, Kurban Bayramı’ndan önce annelerinin evinin yakınına bıraktığı köpek yavrularına özenle bakıyor. Önceki yıllarda da birçok sokak köpeğine ve yavrularına bakarak, büyüten, aşılatıp, sahiplendiren öğretmenin de iki köpeği bulunuyor.

ogretmen3

Bütün canlılara değer verilmesi gerektiğini söyleyen, Öğretmen Akar, “Aç iken birçok kez doyurduğum anne köpek, uzak bir yere 9 yavru doğurduktan sonra yavrularına sütü yetmediği için kendisini doyurduğumu da bildiğinden yavrularını tek tek evimin arkasına taşıyıp getirdi. Her gelişinde ıslanarak gelen anne büyük ihtimalle çaydan geçerek yavruları buraya taşıdı. Evimin arkasındaki aralıkta anne ve 9 yavrusunu süt, köpek mamasını ve ekmekle beslemeye başladım. Vücuduna parazit ilaçları sürdüm. Şu an yavruların sağlık durumlar iyi, ancak havaların soğumasıyla bakımlarında güçlük çekeceğim. Sonuçta bunlar yavru bu nedenle daha iyi ortamda bakımları gerekiyor. İlçemizde hayvan barınağı olmadığı için bir yere de götüremiyoruz. Ama yavruları sahiplenmek isteyen hayvan severler benimle iletişim kurabilirler” dedi.

Yavru köpekleri sahiplenmek isteyenler Öğretmen Ali Akar ile sosyal medya hesabı üzerinden iletişim kurabilirler.

Kaynak: Sözcü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan golden

Bodrum’un “Golden Çetesi” Sosyal Medyada Fenomen Oldu

one cıkan pet zoo

Petzoo Türkiye 2016 Fuarı 22 Eylül’de Başlıyor