in

Anne Köpeği Vahşice Katleden İHA Muhabiri Gözaltında!

Edirne’de 4 yavrusu bulunan anne köpek İhlas Haber Ajansı muhabiri tarafından silahla öldürüldü.

İHA Edirne muhabiri Koray Ustabaşı ikamet ettiği Edirne Karaağaç Mahallesinde havladığı için rahatsız olduğunu belirttiği 4 yavrusu bulunan anne köpeği tüfekle vurarak öldürdü. Başına ateş ederek öldürdüğü köpeği sürükleyerek çöp konteynırına atan Ustabaşı, mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine dün akşam saatlerinde gözaltına alındı.

Çöp konteynırına attığı anne köpeğin cansız bedeni ise nekropsi yapılmak üzere savcılık talimatıyla DKMP ekiplerince alınarak incelemeye gönderildi. Olayın duyulmasının ardından HAYKURDER’in yanı sıra bölgedeki hayvan hakları dernekleri de Ustabaşı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Anne Kopegi Vahsice Katleden IHA Muhabiri Gozaltinda 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Selimiye Polis Merkezi Amirliğinde gözaltında bulunan ve işlemleri devam eden Koray Ustabaşı’nın gözaltına alınmasının ardından açıklama yapan HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı “İHA muhabirinin katlettiği anne köpeğin 4 yavrusu var. Yavrular bölge derneklerimizce koruma altına alındı. Mahalle sakinleri çok üzgün. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Yasası kapsamında Ustabaşı hakkında idari para cezası uygulanacak. Bütçeden sonra oylanacağı söylenen hayvan hakları yasası hala askıda olduğu için bu katliamda cezasız kalacak. Adli yönden ise genel güvenliği kasten tehlikeye sokma yönünden işlem yürütülüyor. Bugün adliyeye sevk edilecek. İHA’nın bu çalışanı hakkında bir işlem yapıp yapmayacağını, iş akdini fesh edip etmeyeceğini henüz bilemiyoruz. Şu saate kadar bu olayı haber olarak görmediler. Oysa bu haber değeri olan bir olay. Ve beklentimiz böyle bir vahşetin arkasında durmamaları yönünde. Sürecin takipçisiyiz. Bu son derece soğukkanlılıkla gerçekleştirilmiş bir saldırı. Adalet istiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Normalde Kedilerle Anlasamayan Pamuk Bu Yarali Kediye Annelik Yapiyor1

Normalde Kedilerle Anlaşamayan Pamuk, Şimdi ise Yaralı Kediye Annelik Yapıyor

Istanbul Il Tarim ve Orman Mudurlugunden Kayip Atlar ile Ilgili Aciklama 1

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden ‘Kayıp Atlar’ ile İlgili Açıklama