in

Ankara’nın Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkan Karakolu

Bir yıl önce sahiplendikleri ve Duman adını verdikleri köpeğe, karakol bahçesinde yuva yapan devriye polisleri, ekip arabasında taşıdıkları mamaları da sokak hayvanlarına dağıtıyor.

Ankara‘da Altındağ İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliği polisleri,sahiplendikleri köpeklerve devriye aracında taşıdıkları mamalarla sokak hayvanlarının korunması konusunda tüm vatandaşlara örnek oluyor.

Ankaranın Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkan Karakolu 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Duman, yuvasında soğuk havadan etkilenen ve diğer köpeklerin saldırısına uğrayan bir yavru köpeği de misafir ediyor.

“İnsanlara Muhtaçlar”

Devriye Ekipler Amirliğinde görevli polis memuru Murat Altınkaynak, AA muhabirine sokak hayvanları konusundaki duyarlılıklarını anlattı.

Ankaranın Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkan Karakolu 4

Altındağ’da huzuru ve asayişi sağlamak için 7/24 devriye yaptıklarını belirten Altınkaynak, ekip arabasında sokak hayvanlarına dağıtmak için mama taşıdıklarını, yardıma muhtaç hayvanları karakola getirerek baktıklarını söyledi.

Son günlerde Başkentte yaşanan soğuklardan etkilenen bir köpeği de karakola getirdiklerini dile getiren Altınkaynak, “Yavru bir köpek. Diğer köpekler de biraz hırpalamış. Onu da aldık. Bakımlarını yapıyoruz. İnsanlara güvenini tesis ederek tekrar hayata tutunmasını sağlayacağız.” dedi.

Altınkaynak, karakolun gediklisi Duman’ın ise peşlerinden hiç ayrılmadığını ifade ederek, “Dışarı çıktığımızda kokumuzu alıyor. Sırayla banyo yaptırıyoruz. İlaçlarını, yiyeceğini alıyoruz. Görevden arta kalan zamanlarda da ilgilenmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Tüm vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet eden Altınkaynak, “Dışarıya sokak hayvanları için en azından bir kap su, biraz yemek bırakırsak çok iyi olacak. Onlar insanlara muhtaç ve gerçekten insanların yanında olmayı seviyorlar. O yüzden sokak hayvanlarına sahip çıkalım.” çağrısında bulundu.

Ankaranın Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkan Karakolu 3

Öte yandan polislerin sokak hayvanlarını sahiplendiğini gören vatandaşlar da mama desteği sağlıyor.

Karakola mama getiren Harun Dinler, “Çok güzel uygulama. Keşke bütün toplum aynı bilince ulaşsa. Polislerin bu şekilde bakmaları çok hoşumuza gitti.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Küresel Isınma Kuşları Acımasızlaştırdıöç

Küresel Isınma Kuşları Acımasızlaştırdı

11 Yaşındaki Çocuk Kuş Vurmaya Çalışırken Kendini Vurdu.

11 Yaşındaki Çocuk Kuş Vurmaya Çalışırken Kendini Vurdu!