in

Ankara’nın Kalabalık Caddelerinde Dolaşan Bir At Bulundu

Ankara’nın en kalabalık noktalarında dolaşan at belediye ekiplerince yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, dün saat 11.00 civarında Ankara’da bir atın gezdiği iddiasıyla Çankaya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bir ihbar düştü. İhbarı değerlendirerek atı Ankara’nın merkez noktalarından olan 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı yakınlarında aramaya başlayan yetkililer, yaklaşık 3 saatlik arama sonrasında atı Strazburg Caddesi üzerinde Atatürk Lisesi’nin parmaklıklarına bağlı bir şekilde buldu. Polis ekiplerinin yardım amaçlı olarak trafiği durdurmasıyla  atı belediye aracına yükleyen yetkililer, sağlık kontrolünü yapmak üzere atı Mühye Mahallesi’nde bulunan barınağa götürdü. At, kontrollerin ardından Çankaya Belediyesi’ne bağlı Mühye Barınağı’nda sahiplendirilmeyi bekleyecek.
Atı almaya gelen ekibin başında bulunan Çankaya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Barınak Sorumlusu Hasan Serdar, yaklaşık 3 saat önce Çankaya ilçesine bağlı Ahmetler Postahanesi mevkiinde bir atın başıboş gezdiğinin ihbarının kendilerine yapıldığını ifade ederek, “İhbardan sonra ilk görüldüğü yerden bu tarafa (Strazburg Caddesi) doğru takip ettik ama bulamadık. Daha sonra gelen son ihbar üzerine atı Strazburg Caddesi’nde gördük ve barınağımıza aldık” dedi.
Atın barınağa götürüldükten sonra sağlık durumunun kontrol edileceğini kaydeden Serdar, “Veteriner arkadaşlarımız atın sağlık durumunu kontrol edecekler. Daha sonra basın aracılığıyla atın sahibini bulmaya çalışacağız. Sahibi bulunamazsa eğer, at sahiplendirilmek için misafirimiz olacak. Bizim barınağımızda bir de sıpamız var ismi ‘Pekmez’ onu da köpekler parçalamıştı. O da barınağımızda iyileşti, şimdi onu sahiplendirmek için bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin Hayvan Haber Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 Kizil Geyigin Oldurulmemesi icin Dava Actilar

16 Kızıl Geyiğin Öldürülmemesi için Dava Açtılar

Yuvadan Dusen Yavru Leylege Sahip Cikti

Yuvadan Düşen Yavru Leyleğe Sahip Çıktı