in

Ankara Eymir’de Zehirlenen Anne Köpeğin Yeni Doğan Yavrusunun Anneeee Diye İnlemesi Yürekleri Dağladı

Vahşileşen insan dehşet saçmaya devam ediyor. Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Eymir Gölü kıyısında biri yeni doğum yapan anne köpek olmak üzere 9 köpek zehirlendi. Ölen anne köpeğin yanındaki 1 aylık 4 yavrusundan birinin inlerken çıkardığı “annneeeeeeeeeeeeee anneeeeeeeeeeeeeeeee” sesi yürekleri dağladı.

Hayvanlara karşı işlenen suçlara her gün bir yenisi eklenirken, hayvanları vahşileşen  insanın şiddetinden ve saldırısında koruyacak hayvan hakları yasasının Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden (TBMM) yıllardır çıkmaması, toplumun vicdanını  rahatsız etmenin ötesine geçerken, siyasetçilere duyulan öfkeyi da arttırdı.

Önceki gece Ankara’nın Çankaya İlçesindeki Eymir Gölü kıyısında  biri yeni doğum yapan anne köpek olmak üzere 9 köpek zehirlendi. Bölge gönüllülerinin tüm gece boyunca yaptıkları arama sonucunda karşılaştıkları her köpek ölüsü yürekleri dağlarken, yeni doğum yapan ve henüz 1 aylık 4 yavrusu olduğu halde zehirlenen anne köpeğin yavrularından birinin açlık ve soğuktan inlerken, “anneeeeeee anneeee” diye çıkardığı ses karşısında gözyaşları sel oldu. Eski bir kanalizasyon borusu içinde canlı bulunan yavru köpekleri, gönüllülerden Samet Ulu battaniyeye sardı ve üşümemeleri için bahçede bulunan kulübedeki sobanın yanına aldı. Samet Ulu, köpeklerin kan ve köpük kusarak öldüğünü belirterek, “Biz mağaranın içinden 4 yavruyu aldık. Anneleri zehirlenmiş yanlarında yatıyor. Ben İç Anadolu yöresinde yetişen bir insanım. Kapımın önünde köpek beslemişim, kedi beslemişim. Yine benim kapımda 40 tane köpek, kedi vardır. Bu mudur yani, sana ne zararı var bunların” diye konuştu.

HAYDAR ÖZKAN: BIÇAK KEMİĞE DAYANDI; İNSALARDA TAHAMMÜL SINIRI BİTTİ

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Haydar Özkan ise “TBMM vicdanını ortaya koyup da artık hapis cezasını çıkarmadığı sürece bu zehirlenmelerin önü arkası kesilmeyecek. Bunları zehirleyenleri yakaladınız, alacağı ceza ne kadar biliyor musunuz? 947 lira. Artık hapis cezasının gelmesi lazım. Bıçak kemiğe dayandı, insanlarda tahammül sınırı bitti. Hayvan Hakları Yasası’yla bir an önce hapis cezası kararı çıkarılmalı. Yoksa bu vahşetler bitmez arkadaşlar. Suç duyurusunda bulunacağız, lakin suçluyu bulduğunuzda alacağı ceza 947 lira. Bu ne kadar caydırıcı olacak. Daha neyi bekliyorlar” açıklamasında bulundu.

KÖPEKLERİ VE YENİ DOĞAN YAVRULARINI, VAHŞİLEŞEN İNSANIN SALDIRISINDAN KİM KORUYACAK?

İnsanın göremeyeceği kadar uzakta ve kapalı bir alanda yavrularını dünyaya getirmek bile bir anne köpeği ve yavrularını insanın vahşetinden uzak tutmak için yeterli olmuyor. Vahşileşen insan, henüz yeni doğum yapmış bir köpeği, saklandığı eski bir kanalizasyon borusunda dahi bulup zehirleyebiliyor… Köpekleri ve yeni doğan yavrularını, vahşileşen insanın saldırısından kim koruyacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

32 Yabani Ordegi Olduren 2 Kisiye Para Cezasi Verildi

32 Yabani Ördeği Öldüren 2 Kişiye Para Cezası Verildi!

ada

İstanbullu, Adalar’da 1 Yıl İçinde Ölen Yüzlerce Atını Anmak İçin 18 Aralık’ta Aya Nikola’da Buluşuyor