in

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Bir İlk Daha: Sokak Hayvanları için Hizmet İçi Eğitim

Ankara Büyükşehir Belediyesi, hayvan dostu projelere imza atmayı sürdürüyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için ilk kez hizmet içi eğitim çalışması başlattı.

Vatandaşlar kadar personelin de bilinçlenmesi amacıyla hizmet içi eğitimlere başlayan Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, bakıcılar, veterinerler ve şoförlere yönelik eğitim programı düzenledi.
Ankara Büyükşehir Belediyesinden Bir İlk Daha Sokak Hayvanları için Hizmet İçi Eğitim1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Sincan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevinde düzenlenen ilk hizmet içi eğitimde personele; hayvan davranışları ve refahı, zoonoz hastalığı ve korunma yolları, hayvan besleme ilkeleri, iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgiler verildi.
Veteriner Şube Müdürü Mustafa Şener, hayvan hakları başta olmak üzere sokakta yaşayan hayvanların sağlıklarının Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olduğuna vurgu yaparak, şu bilgileri verdi:
“Personelimize yönelik hayvan davranışları, zoonoz hastalığı ve halkla İlişkiler konularında ilk defa hizmet içi eğitim düzenliyoruz. Sadece Sincan’da değil, Gölbaşı ve Kurtuluş Bakım Evleri’nde eğitimlerimizi tamamlayacağız. Bundan sonra periyodik olarak da sahada uzman arkadaşlarımız tarafından bilgilendirmeler yapacağız.”
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen eğitime konuşmacı olarak katılan Köpek Eğitimi Uzmanı Veteriner Hekim Dr. Gürbüz Ertürk,
“Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan veteriner ve bakıcı arkadaşlarla birlikte  davranışları, köpeklere yaklaşım, onların beden dili ile onları korkutmadan nasıl işlerimizi yaparız konusunu ele aldık” derken, Veteriner Sibel Özder ise “Özellikle zoonoz hastalığını anlattık. Arkadaşlar ve bizim açımızdan oldukça verimli bir toplantı oldu’’ değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Gün Boyunca Balkonda Mahsur Kalan Kedi Kurtarıldıöç

4 Gün Boyunca Balkonda Mahsur Kalan Kedi Kurtarıldı

Polisler Müşteri Kılığına Girerek İnternetten Yasa Dışı Hayvan Ticareti Yapan Adamı Yakaladıöç

Müşteri Kılığına Giren Polisler, İnternetten Yasa Dışı Hayvan Ticareti Yapan Adamı Yakaladı