in ,

Ankara Belediyesi’nden Yerel Hayvan Koruma Eğitimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, hayvan haklarına yönelik çalışmalar kadar vatandaşların bu konuda eğitimlerine de özen gösteriyor. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü bu amaçla 28-30 Temmuz tarihlerinde “Ev ve Süs Hayvanı Satış Yeri Eğitimi” ile “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi” düzenleyecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, başkentte hayvan haklarının korunması konusunda toplumsal farkındalık çalışmalarının yanı sıra eğitim çalışmalarına da ağırlık veriyor. Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde 28-30 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek eğitimlerle hayvan bakımından beslenmeye, barınak düzeninden hayvanlarda ilk yardıma kadar çeşitli konularda dersler verilecek.

Ankara Belediyesinden Yerel Hayvan Koruma Egitimi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ev ve Süs Hayvanı Satış Yerleri Yeni Yasa Konusunda Bilgilendirilecek

İki ayrı eğitime katılmak isteyen vatandaşlar, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğüne 27 Temmuz Salı gününe kadar başvuruda bulunabilecek. Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda 28-30 Temmuz tarihleri arasında “Ev ve Süs Hayvanı Satış Yeri” eğitimi, 29-30 Temmuz tarihleri arasında ise “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi” eğitimi düzenlenecek. Uzman eğitmenler eşliğinde verilecek “Ev ve Süs Hayvanı Satış Yeri” eğitimi kapsamında; konu ile ilgili yasa ve yönetmelikler, ruhsat koşulları ve kayıt sistemi, petshoplarda barınak ve bina düzeni hakkında dersler yer alacak. “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi” eğitiminde ise konu başlıkları arasında; Yasaklı tür ve ırkların tanımı, Hayvanlarda ilk yardım, Hayvan refahı, Hayvanlarda bakım ve besleme, Hayvan davranışları, Hayvan ekolojisi bulunuyor. Büyükşehir Belediyesi, Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliğince ev ve süs hayvanı satan kişilerin bu hayvanların bakımı ve korunması ile ilgili olarak eğitim programlarına katılarak sertifika alma yükümlülüğü sebebiyle eğitimler düzenlerken, yönetmeliğin 17. maddesi gereğince de bölgesinde faaliyet gösteren gönüllü vatandaşlara yönelik yerel hayvan koruma görevlisi eğitimi vermeyi amaçlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bursa Itfaiyesi Bos Isyerinin Kapi Arasina Sikisan Yavru Kedi Icin Seferber Oldu 1

Bursa İtfaiyesi Boş İşyerinin Kapı Arasına Sıkışan Yavru Kedi İçin Seferber Oldu…

Cekmekoyde Kacan Kurbanliga Sahibi ve Belediye Ekipleri Zor Anlar Yasatti Eziyet Etti 2 ajanimo

Çekmeköy’de Kaçan Kurbanlığa Sahibi ve Belediye Ekipleri Zor Anlar Yaşattı