in

Anız Yangınından Kaçmak İsterken Eriyen Asfalta Yapışan Köpek ‘Ateş’

Gaziantep’te, anız yangınından kaçarken, eriyen asfalta yapışması sonucu yanan 3 aylık köpek, Canlı Hayatı İyileştirme Derneği’nce (CAHİDE) tedaviye alındı. Tedavi sonrası sahiplendirilmesi hedeflenen köpeğe, yangından kurtulduğu için ‘Ateş’ ismi koyuldu.

Kentteki Organize Sanayi Bölgesi‘nin (OSB) de içinde bulunduğu arazide, dün anız yangını çıktı. Alevlerin arasında kalan 3 aylık köpek, kaçarken, eriyen asfalta yapıştı. Yavru köpeği görenler, CAHİDE’ye haber verdi. İhbar üzerine dernek görevlileri, olay yerine gelip, yanan köpeği zeminden aldı. Havyan ambulansıyla derneğe ait kliniğe götürülen köpeği kontrol eden veteriner Esra Taşkın, sol tarafında ciddi yanıklar olduğunu ve tüylerine erimiş asfaltın yapıştığını belirledi. CAHİDE yöneticisi Cemal Güneş, yavru köpeğin tedavisine başlandığını belirterek, “Bu köpeğimiz Organize Sanayi Bölgesi’nde anız yangının içinde kalmış. Daha sonra canını kurtarmak için kaçarken, eriyen asfalta yapışmış. Çevrede görenler bize haber verdi. Biz de olay yerine giderek köpeğimizi aldık. Bu anız yangınlarına son verilmesi gerekiyor. Anız yangınlarında yüzlerce hayvan hayatını kaybediyor” dedi.

Anız Yangınından Kaçmak İsterken Eriyen Asfalta Yapışan Köpek Ateş 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tedaviyi gerçekleştiren veteriner Esra Taşkın ise köpeğin ağır yanıkları olduğunu kaydederek,  yangından kurtulduğu için ‘Ateş’ ismini koyduklarını söyledi. Taşkın, diye konuştu.

Anız Yangınından Kaçmak İsterken Eriyen Asfalta Yapışan Köpek Ateş 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muhabbet Kuşu İsimleriöç

Muhabbet Kuşu İsimleri

Küçük İskender Hayatını Kaybettiöç

Küçük İskender Hayatını Kaybetti