in

Amerikan United Airlines: “Kabin Bagajında Ölen Köpeğin Sorumluluğunu Kabul Ediyoruz”

Amerikan United Airlines şirketi, uçaklarından birinin başüstü dolabına konulan bir köpeğin öldüğü olayın “tüm sorumluluğunu” üstlendiklerini açıkladı.

Şirketin açıklamasında “Bu, hiç yaşanmaması gereken trajik bir kazaydı” denildi. Fransız buldoğu cinsi köpeği, Houston’dan New York’a giden uçaktaki bir hostesin başüstü dolabına koyduğu kaydedildi.

100407446 gettyimages 464732750 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 

BBC Türkçe‘nin haberine göre, görgü tanıkları, hostesin yolculardan birine, havayolu onaylı evcil hayvan taşıma kabını dolaba koymasını istedi. Hostes daha sonra taşıma kabının içinde bir köpek olduğunu bilmediğini söyledi.

Uçağın Kabin Bagajına Koyulan Köpek Öldü

Şirketin yazılı açıklamasında “Bu trajedideki tüm sorumluluğu kabul ediyor ve aileye en derin başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Böyle bir olayın tekrarlanmaması için neler yapılabileceği konusunda kapsamlı bir soruşturma başlattık” ifadeleri de yer aldı.

kopek twitter

Köpeğin sahibi kadın yolcunun arkasında oturan Maggie Gremminger, “United hostesinin içinde canlı bir köpek bulunan köpek taşıyıcısını başüstü dolabına koymasını istediğini gördüm. Hostes ısrarla bunu yapmasını istedi ve sonunda kadın denileni yaptı. Uçuşun sonunda köpek ölmüştü. Kadın koridorda yere çökmüş ağlıyordu” dedi.

Uçaklardaki başüstü dolapları hava geçirmez değil, ancak ABD medyasındaki haberlerde köpeğin oksijensiz kalması sonucu öldüğü kaydedildi.

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

Uçağın Kabin Bagajına Koyulan Köpek Öldü!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yavrularıyla Gezen Köpeği Pompalı Tüfekle Vurdularöç

Yavrularıyla Gezen Köpeği Pompalı Tüfekle Vurdular

Veteriner Hekim Sezayi Yılmazöç

Borç Filmi’nin Ekibinden ‘Karga’ Açıklaması