in

Amasya’da Kedi Yavrularına Annelik Yapan Köpek: “Çirkin”

Amasya’da insan dostuna ait pansiyonda yavru kedilere annelik yapan “Çirkin” isimli köpek bu zamana kadar 40 kedi yavrusunu büyüttü.

anne-kopek-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Amasya Doğal Hayatı ve Hayvan Haklarını Koruma Derneği Başkanı Ayşe Merve Yalçın’ın işlettiği pansiyonun bahçesinde yaşayan çoğunluğu yavru olan kedileri 3 yıldır 7 yaşındaki terrier cinsi ‘Çirkin’ sahipleniyor.

3 Yılda 40 Kedi Büyüttük

Sokakta bulunan annesiz yavru kedileri bulanların dernek başkanı olduğu için kendisine getirdiklerini belirten Yalçın, “Bir bebek kediye bakarken Çirkin’in onu yalayıp sahiplendiğini gördüm. Bunu devam ettirdi. 3 yılda 30, 40 bebek kediyi büyüttük Çirkin ile birlikte. Ben şırınga ve biberonla beslemesini yaparken, Çirkin de yanlarından ayrılmıyor” dedi.

anne-kopek-2

Yavru Kedilerin Her Bağırışına Koşuyor

Kediye yavrularına sahip bulana kadar Çirkin ile birlikte baktıklarını anlayan Yalçın, “Onları uyutuyor. Sıcak tutuyor. Hiç ayırt etmiyor. Uyumuyor. Onların her bağırışına koşuyor. Saatlerce evde kalıyor onlar için. Hiç anne olmadan kısırlaştırılmış. Tabii ki sütü yok. Sütü de olsaydı hiç bana gerek kalmayacaktı. Normalde bir anne kedi bile başka bir kedi yavrusunu her zaman kabullenmez. Bir köpek bile başka bir köpeğin yavrusuna her zaman süt annelik etmezken bir köpeğin kedi yavrularına böyle yapmasını başka yerde duymadım” diye konuştu.

Pansiyona gelen müşteriler de kedi yavrularına annelik eden ‘Çirkin’i görünce oldukça şaşırıyor ve seviniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sel2 1

Yaşlı Kadın ve Köpek Dostunun Sel Sularıyla Mücadelesi

tavukeziyet1

Tyson Foods Tesislerinde Tavuklara Eziyet