in

Alzheimer Hastası Amcanın En Yakın Arkadaşı Yoğurt Kedi Kasım Ayından Beri Kayıp

Böbrek hastası Yoğurt kedi aylardır kayıp. Ailesi onu çok özledi özellikle de Alzheimer hastası dedesi.

3 yaşındaki Yoğurt kedi 9 Kasım 2016’dan beri kayıp. İstanbul Eyüp‘ün Pazariçi mahallesi Ordu Caddesi’nde kaybolan Yoğurt kedi aynı zamanda böbrek hastası. Normal kedi maması yememesi gereken Yoğurt’un özel bir bakıma ihtiyacı var.

Alzheimer Hastası Amcanın En Yakın Arkadaşı Yoğurt Kedi Kasım Ayından Beri Kayıp

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

En son bir kişi tarafından alındığı görülen Yoğurt kedinin hayatı tehlikede olabilir. Ailesinin perişan olduğu Yoğurt’u en ok  ailenin Alzheimer hastası dedesi özlüyor.

Alzheimer Hastası Amcanın En Yakın Arkadaşı Yoğurt Kedi Kasım Ayından Beri Kayıp

Yoğurt ve dedesinin ilişkisini ailesi şu şekilde anlatmış:

Evde 84 yaşındaki dedemiz alzheimer. Eşi öldükten sonra hastalığı bir sure hızlı şekilde ilerledi. Sonra Yoğurt gelmişti, onunla her sey yavaş ilerliyor ikisi de zamanını evde birlikte geçiriyorlardı, birlikte uyuyup birlikte uyanıyorlardı. Gece yarısı çise kalkan kedi için yokluğunu hissettiği an doğru düzgün yürüyemez haliyle bile o da kalkar, arar ve yatağa geri oturana kadar uyumazdı.

yogurt-kedi1
Şimdi Yoğurt kayıp, 9 Kasım’dan beri her ayin 9’unda eklenen ay, hem bu hasta adamın hem de bu hasta kedinin aleyhine isliyor. Ara sıra benim bile ismimi başka akrabalarının ismiyle karıstırsa bile her gün  onu sorup hala gelmeyişine üzülüyor. Yoğurt’u ararken gelen bir ihbar üzerine sokakta ölmek üzere olan mavi gözlü sağır ve ileri derecede hasta başka bir kedi bulmuştuk, onun bakımını üstlendik. Belki Yoğurt sanar da üzüntüsü azalır dedik ama o Yoğurt’u tanıyor.

Alzheimer Hastası Amcanın En Yakın Arkadaşı Yoğurt Kedi Kasım Ayından Beri Kayıp
Basta bu bizim kuzu değil alin bunu bile diyordu. Evde onun iyileşme sürecine tanık olup yavaş yavaş alışsa da, arada hala bu bizim kedimiz değil dese de kabullendi sayılır. Ama asla Yoğurt’u içine dert etmeyi bitirmeyecek.

Onsuz uyuyamadığı için gecelerimiz de bir zor geçiyor, her gece en az 3 kere uyanıp aramaya kalkışırken durdurup durumu bastan anlatıyoruz. Ama gelecek diyoruz. Çünkü gelecek, başka bir ihtimal yok ne onun ne de bizim için.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gezi Parkının Köpeği Belediye Ekipleri Tarafından Geri Bırakıldıöç

Gezi Parkı’nın Köpeği Belediye Ekipleri Tarafından Geri Bırakıldı

4 Kulaklı Kedi Batmanöç

4 Kulaklı Kedi Batman