in

Altın Rengi Tüyleri Yaşadığı Çöplükte Kapkara Olan Bir Golden Retrieverın Kurtarılma Hikayesi

Sokağa atılıp perişan hale gelen köpeklerin kurtarılma hikayelerine bir yenisi daha eklendi. Gölpazarı çöplüğünde yaşamaya çalışan Golden Retriever cinsi köpek SOHAYKO Derneği tarafından kurtarıldı.

Ülkemizde her yıl yüzlerce hayvan satın alınıp türlü bahanelerle sokağa atılıyor. Binlerce lira verilip satın alınan hayvanlara hem barınaklarda hem de sokaklarda rastlamak mümkün. Bir hevesle alınıp sonra terk edilen köpek cinslerinin başında Golden Retrieverlar geliyor. Sokaklarda ve barınakalarda yüzlerce Golden Retriever bulabilirsiniz. Maalesef evden sokağa atılan hayvanlar sokakta doğup büyümüş dostları kadar sokak yaşamına çabuk adapte olamıyorlar. Sokakta doğan bir hayvan için bile yiyecek bulma ve barınma şartları çok zorken evden atılan bir köpek için bu şartlar daha da zor oluyor.

Altın Rengi Tüyleri Yaşadığı Çöplükte Kapkara Olan Bir Golden Retrieverın Kurtarılma Hikayesi 8

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İşte bu köpeklerden biri de Bilecek‘in Gölpazarı Çöplüğünde bulunan Golden Retriever cinsi köpek. Yerleşim yerlerine uzak olan bu çöplükte yaşam mücadelesi veren köpek, SOHAYKO Derneği Başkanı Yasin Yılmaz tarafından bulundu.

Altın Rengi Tüyleri Yaşadığı Çöplükte Kapkara Olan Bir Golden Retrieverın Kurtarılma Hikayesi 4

Çöplükte yaşamaya çalışan köpeğin, belediye tarafından bırakıldığını iddia eden de var bir köylünün yazın koyunlarını koruması için kullanıp kışın çöplüğe attını söyleyen de.

Altın Rengi Tüyleri Yaşadığı Çöplükte Kapkara Olan Bir Golden Retrieverın Kurtarılma Hikayesi 6

Atıldığı çöplükte altın sarısı tüyleri kapkara olan bu dişi köpeğin kısırlaştırma ameliyatının da yanlış yapıldığı düşünülüyor. Kendisine yapılan tüm kötülükler rağmen hala insanlara sıcakkanlı davranan köpüş tedavi ve bakımı için İstanbul’a getirildi.

View this post on Instagram

Dün Gölpazarı çöplüğünden çıkardığımız Golden can ile @tatipetkuaforbutik ‘deyiz.Banyosu,gerekirse tıraşı yapılacak. Şimdilik beklerken topla oynuyoruz ☺️ Çöplükte ki diğer canlar içinde aksiyon alacağız

A post shared by Sohayko Derneği (@sohaykodernegi) on

Veteriner klinğinde tedavisine başlatılan köpekte mikroçip takılı olduğu tespit edildi. Ancak mirokçipte kaydı oluşturulmamıştı. Yani aylardır sokaklarda yaşam mücadelesi veren bu can tahmin edildiği gibi, bir evden atılmıştı.

Altın Rengi Tüyleri Yaşadığı Çöplükte Kapkara Olan Bir Golden Retrieverın Kurtarılma Hikayesi 5

Banyo yaptırılan, tırnakları kesilen kara kızın tüylerinin altından bir prenses çıktı. Bu güzel prenses tedavisinin ardından onu bir daha hiç terk etmeyecek yeni ailesini beklemeye başlayacak.

Altın Rengi Tüyleri Yaşadığı Çöplükte Kapkara Olan Bir Golden Retrieverın Kurtarılma Hikayesi 7

Bu güzel köpeğin sahiplendirmesi kendisini çöplükten kurtarıp tedavi ve bakım masraflarını üstlenen SOHAYKO Derneği tarafından yapılacak.

Gölpazarı Çöplüğünde yaşam mücadelesi veren onlarca yetişkin ve yavru köpek var. Hepsinin uzatılacak yardım eline ihtiyacı var.

Altın Rengi Tüyleri Yaşadığı Çöplükte Kapkara Olan Bir Golden Retrieverın Kurtarılma Hikayesi 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sarman Kediler Hakkında Her Şey öç

Sarman Kediler Hakkında Her Şey

Karsta öğrenciler öç

Kars’ta Öğrenciler Sokak Hayvanları için Beslenme Odakları Yaptırdı