in

Alman Pro Animale Derneği’nin Barınağı Yüzlerce Hayvana Yuva Oldu

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Alman Pro Animale Derneği 414 hayvanı sahiplendi. İlçenin Tahtacı Mahallesi’ndeki barınakta köpekten deveye kadar 414 hayvana bakılırken, barınak sayesinde 7 kişi de iş sahibi oldu.

barınak-ajanimo4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İlçeye 11 kilometre uzaklıktaki Tahtacı Mahallesi’nde 6 yıl önce köpek barınağı diye kurulan tesiste, köpeklerin yanı sıra, at, eşek, katır, deve, koyun ve keçiler bulunuyor. Geniş bir alanda kurulan barınakta hayvanlara bakılırken, yaralı ve hasta olanlar da tedavi ediliyor. Barınağın sorumlusu Nilgün Varoş, ölene kadar bakmak için hayvanlara söz verdiklerini anlatırken, çalışanlar da evlerine ekmek götürmenin mutluluğunu yaşadıklarını anlattı. Barınakta 243 köpek, 73 eşek, 11 at, 3 katır, 5 deve, 50 koyun ve 29 keçi bulunuyor.

barınak-ajanimo2

Hayvanlara söz verdiklerini anlatan barınak sorumlusu Nilgün Varoş, “Burası Pro Animale Derneği’nin köpek barınağı diye geçiyor. Ama köpeklerin dışında da eşeklerimiz var. Atlarımız var. Develerimiz var. Koyunlarımız keçilerimiz var. Bu hayvanlar sokağa atıldığı için biz burada sahip çıkıyoruz. Burada barındırıyoruz. Hayatlarının sonuna kadar burada yaşatmaya söz veriyoruz. Bu barınağımız 2010 senesinde kuruldu. Önce 40 tane köpekle başladık. Tabi ki sokakta trafik kazası oluyor. Hastası oluyor. Onları bırakamadığımız için şu anda 243 tane köpeğimiz var. Barınağımızda 73 tane eşeğimiz var. 10 tane sağlıklı atımız var. 3 tane özürlü atımız var. 3 tane katırımız var. 5 tane de devemiz var” dedi.

barınak-ajanimo3

Barınak çalışanlarından Kadir Aldemir’de, “18 yıldan beri Pro Animale’de görev yapmaktayım. Hayvanlarla çalışıyoruz. Severek yapıyoruz işimizi. Hayvanlara bakıyoruz. Elimizden geldiği kadar iyi bakmaya çalışıyoruz. İşimizi severek yapıyoruz. Memnunuz işimizden. Hayvanları seviyoruz” dedi.

barınak-ajanimo1

Halime Aldemir ise, “13 yıldır burada çalışıyorum. Hayvanları seviyorum. Tabi ki evimize ekmek götürüyoruz. Bunlar bize muhtaç. Biz de bunlara bakıyoruz” dedi.

Yorum

Yorum Ekle
  1. slm öncelikle savunmasız hayvanlara yaptığınız yardımlar için sizleri saygıyla selamlıyorum.Ben iki gözüde görmeyen bir yavru kedi buldum imkansızlıklarımdan dolayı ilgilenemiyorum barınağınız kabul ederse sevinirim

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

serenawilliams ajanimo

Serena Williams Köpek Maması Yediğine Pişman Oldu

ajanbrian rönesans1

Rönesans Tablolarında Hayvan Etkisi