in

Alman Fotoğrafçı Penguenler ile Birlikte 2 Kış Geçirdi

Alman fotoğrafçı ve film yapımcısı Stefan Christmann, Antarktika’daki Atka Körfezi’nde 10 bin imparator penguenden oluşan bir koloniyle iki kış geçirdi.

David Attenborough‘nun seslendirdiği BBC yapımı belgesel serisi ‘Dynasties’te (Hanedanlar) kamera asistanı olarak görev yapan Christmann, ‘Penguin: A Story of Survival (Penguen: Bir Hayatta Kalma Hikayesi) adlı yeni kitabında, Antarktika’da çektiği bazı fotoğrafları paylaştı.

Stefan Christmann

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Stefan Christmann

Penguenler ile 15 Geçirdi

Ödüllü fotoğrafçı Christmann’ın Antarktika’da geçirdiği ilk kış Alfred Wegener Enstitüsü için jeofizikçi olarak çalıştığı 2012 yılına denk geldi. Enstitinün Atka Körfezi yakınlarında, çevresinde her yıl binlerce imparator penguen toplanan istasyonunda kesintisiz olarak yaklaşık 15 ay geçirdi.

Fotoğrafçı, Antarktika’daki geçirdiği günleri “müthiş heyecan verici ve aynı zamanda da donuk” ifadeleriyle özetliyor. Christmann ve ekibi çekimler esnasında kamuflaj kıyafetleri giymediler. Bunun yerine olası kaybolma durumlarında kolay bulunmaları için kırmızı tulumu tercih ettiler.

İmparator penguenlerin kırmızılı insanlara alışık olduğunu söyleyen Christmann, “Onlar için karadan gelen bir tehdit yok. Havadan kuşlar; denizden de foklar ve orkalar onları avlayabilir.” Penguenlerin ısılarını korumak için toplandıklarında illa içlerinde yeterince ısınmış enteresan birilerinin çıkıp kendilerini karşıladığını ifade eden Christmann, “Biz bu penguenleri ‘karşılama komitemiz’ olarak gördük” diyor.

Kaynak: BBC Türkçe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yanmakta Olan Gemide Mahsur Kalan 4 Kedi Donanma Ekipleri Tarafindan Kurtarildi 1

Yanmakta Olan Gemide Mahsur Kalan 4 Kedi Donanma Ekipleri Tarafından Kurtarıldı

Londrada Hizli Trenin Ustune Cikan Kedi Yureklri Agza Getirdi

Londra’da Hızlı Trenin Üstüne Çıkan Kedi Yürekleri Ağza Getirdi