in ,

Alevlerin Arasında Doğan ve Annesini Kaybeden Mucize Oğlağa Sütanne Şefkati

Antalya’nın Manavgat ilçesi Kalemler Mahallesi’nde yangın anında doğan ve annesini yangında kaybeden mucize oğlağa, yangın sırasında doğum yapan başka keçi süt annelik yapıyor.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bir haftadır süren orman yangınından en fazla etkilenen mahalle olan Kalemler Mahallesi’nde hayat yavaş yavaş normale dönmeye başladı. Kalemler Mahallesi’nde evi, ahırı, otomobili yanan, bazı küçük ve büyükbaş hayvanları da ölen 30 yaşındaki Sercan Bayat, tahliye edildikten 3-4 saat sonra evine döndü. Bu sırada bir oğlak sesi duyan Bayat, çevresi yanmış toprakta yeni doğan keçi yavrusunu fark etti. Sercan Bayat’ın yangın sırasında yaşadıklarını anlattığı videosu da sosyal medyada çok paylaşılmıştı. Bayat, videoda ’’İşin kötü tarafı şimdi bir yangın daha geliyor. Bu yangın da gelirse biz nereye kaçacağız. İşte geliyor, bir tane daha geliyor’’ diyerek gözyaşlarına boğulmuştu. Ağlayarak alevlerin arasında doğan oğlaktan bahseden Bayat, ’’Esas en güzeli de yangının içinde yangın bittikten bakın burada ne çıktı, bu yavrucak yangının ortasında doğdu. Ölenlerin yerine bu geldi. Yanan ev, araba umurumda değil ama bu canlarım gidiyor ya. Bir tanecik, minicik oğlağım doğdu’’ sözlerini kullanmıştı.

Alevlerin Arasinda Dogan ve Annesini Kaybeden Mucize Oglaga Sutanne Sefkati2 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“İyi ki Burada Kalmışım”

Sercan Bayat, yangının söndürülmesinin ardından ailesi ve hayvanları ile mahallesine geri döndü. Bayat’ın yangından sonra bulduğu oğlağa ise bir başka keçisi süt annelik yapıyor. Gencin yangından sonra ortadan kaybolan köpekleri ise 4 gün sonra eve döndü. Yangın anında yaşadığı dehşet dakikalarını anlatan Bayat, “Ben o gün iş yerindeydin. Yukarıdan alevleri görmemiz ile alevlerin arasına kalmamız 15 dakika sürdü. 15 dakika içerisinde her yer alev alev yanmaya başladı. Ateşin içerisine girdik. Her yerimizde ateş vardı. Hayvanları vücudumuzun yarısını yanarak çıkardık. 2.5 saat ateşin içerisinde kaldık. Annem öldü dedim, babam evi söndürüyor. Onlar da beni öldü bilmişler. Yangın bittikten sonra buraya ekipler geldi. Sonra bu oğlağımızı bulduk. Benim bütün hayvanlar yanımdaydı. İyi ki ben burada kalmışım. Benim tek istediğim buydu. Jandarma terk edin demişti, biz terk etmedim. Hayvanlarımızı kurtardık. Bu ilk gün yangının içerisinden annesi öldü de çıktı. İkinci gün ben yanan ormanın içerisinde iki tane ineğimi buldum. Üçüncü gün benim bir tane keçim ateşin içerisinden çıktı. Öldü dediğim köpeğimi dördüncü gün buldum” dedi.

Alevlerin Arasinda Dogan ve Annesini Kaybeden Mucize Oglaga Sutanne Sefkati1

“Allah Canımı Alsaydıda Diğer Ölen İnekleri Kurtarabilseydim”

Yangın anında dışarının kızılca kıyamet olduğunu belirten Bayat, “Saman balyaları bir yerden yanıyor, araba bir yerden yanıyor. Beşinci gün iki tane ceset bulduk. Asıl afet şimdi başlamış biz onu anladık. Tek tesellimiz bunlar oldu. Bunlar için kalmaya değmez miydi? Allah canımı alsaydı da diğer o ölen inekleri de kurtarabilseydim. O anları Allah kimseye göstermesin. Alevler 8-10 metreden daha yüksekti. İki tane hayvanımız ölü olarak bulduk. 4-5 tane ineğimiz kayıp” sözlerine yer verdi.

Alevlerin Arasinda Dogan ve Annesini Kaybeden Mucize Oglaga Sutanne Sefkati

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alevlerin Icinden Cikan 81 Yasindaki Ziya Coskun Benim evlat gozuyle baktigim agaclarim gitti. Ben de oleydim onlarin oldugu gibi1

Alevlerin İçinden Çıkan 81 Yaşındaki Ziya Coşkun :”Benim Evlat Gözüyle Baktığım Ağaçlarım Gitti. Ben de Öleydim Onların Öldüğü Gibi”

Yangin Gorevlisi Yiyecek Arayan Kopegi Gorunce Dayanamadi

Yangın Görevlisi Yiyecek Arayan Köpeği Görünce Dayanamadı