in

Alanya’da Kedi Evi Şenliği Gerçekleşti

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, sokak kedilerinin yaşamlarına destek olmak için proje yaptı.

Sokak kedilerinin yaşamlarına destek olmak amacıyla yapılan projeler kapsamında, Güzelyalı Caddesi Damlataş Abdurrahman Alaettinoğlu Parkı’nda Ankara Kedi Evi Hastanesi Başhekimi ve Gönüllü Kediciler ve Kedici Veteriner Hekimler (KEDVET) Derneği kurucusu Dr. Tarkan Özçetin, Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazmi YÜKSEL ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla Kedi Evi Şenliği düzenlendi. Şenlik kapsamında farkındalık yaratmak amacıyla soğuk havalarda vatandaşların pratik bir şekilde yapıp kullanabilecekleri kedi evleri örnekleri gösterildi.

Alanyada Kedi Evi Şenliği Gerçekleştiöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören şenlikte Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, “Hayvan sevgisi bilincini arttırmak adına bu etkinlikleri geleneksel hale getireceğiz” dedi. Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, “Vatandaşların evlerinin, işyerlerinin önünde sokak kedileri besleyenlere yüzlerce kedi evi, kedi maması ve Kedici dergisi hediye edilmiştir” diye konuştu.
Çocukların da ahşap evler üzerine resimler yaptığı şenlik alanı sokak hayvanlarına destek olmanın önemi hakkında farkındalık yaratırken çocuklar için de eğlenceli bir etkinlik ortamına dönüştü.
Şenlik kapsamında Alanya’ya gelen Ankara Kedi Hastanesi Başhekimi ve KEDVET Derneği kurucusu Dr. Tarkan Özçetin tarafından Alanya Kültür Merkezi’nde (AKM) ilk ve orta öğretim öğrencilerine “Neden Hayvan Sevmeliyiz” konulu seminer verdi. Seminerde Dr. Özçetin çocuklara hayvan sevmenin önemini anlattı.

Kaynak: Haber Alanya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpeği Çitlere Bağlayıp Yaktılaröç

Köpeği Çitlere Bağlayıp Yaktılar

İtfaiye İstasyonunun Penceresine Giderek Yardım İsteyen Kediciköç

İtfaiye İstasyonunun Penceresine Giderek Yardım İsteyen Kedicik