in

Akvaryuma Konulan Beyaz Köpek Balığı Öldü

Geçtiğimiz salı günü yakalan 3,5 metre uzunluğundaki büyük beyaz köpek balığı, Japonya’da Okinawa Churaumi Akvaryumu’na konulduktan üç gün sonra öldü.

Hayvan hakları savunucusu PETA’dan yapılan açıklamada, Japonya’nın güneybatısında  yakalanan köpek balığının hapsedilmesinin “yanlış ve acımasız olduğu” belirtildi

PETA’nın uluslararası kampanyalardan sorumlu müdürü Jason Baker, “Ölüm nedeni çok açık. Köpek balığının akvaryumda esaret altına alınması. Köpek balığı bu şekilde ölmek zorunda kalmamalıydı” dedi.

Okinawa Churaumi Akvaryumu’ndan Keiichi Sato, ziyaretçilerden büyük beyaz köpek balığı sergilemeleri yönünde çok talep aldıklarını, faaliyetlerinin ulusal ve uluslararası yasalara uygun olduğunu, aynı zamanda eğitim ve bilime katkıda bulunduklarını söyledi.

Okinawa eyaletine bağlı Yomitan köyü yakınlarında bir balık ağına takıldıktan sonra akvaryuma konulan köpek balığının beslenmeyi reddettiği, başlangıçta diğer köpek balıklarıyla yüzerken aniden halsizleşerek zemine indiği ve görevlilerin oksijen verme çabalarının başarısız olduğu belirtildi.

Köpek balığının ölüm nedeni araştırılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Marilyn Monroe

Marilyn Monroe “Köpekler Beni Hiç Isırmadı Ama…”

pininyasami e1464535071476

Hayvan Sevgisi Üzerine Çekilmiş 8 Etkileyici Başyapıt