in

Akrep Nalan: Adımın Google’da ‘Köpek katili’ Olarak Çıkması Yüreğimi Acıtıyor, Hele de Hayvansever Bir İnsansanız Acınız İkiye Katlanıyor

Magazinden uzak olmasını yıllar önce yaşadığı bir olaya bağlayan Akrep Nalan, aradan geçen onca yıla rağmen hala ‘köpek katili’ olarak anıldığını söyleyerek isyan etti.

Birkaç gün önce evini Nesin Vakfı’na bağışlayan Akrep Nalan, magazine neden uzak durduğunu açıkladı. Posta Gazetesi’nden Alev Gürsoy Cimin’e konuşan Akrep Nalan, “Beni o kadar çok üzüp canımı yaktılar ki… Beni kilolarımla ve köpeğimle gündemden düşürmediler” dedi.

akrepnalan köpekleriyle

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Şimdi Google’a adımı yaz, ‘Köpek katili’ olarak çıkıyorum

“Çok kötü, çok talihsiz bir kazaydı. Belki de başıma gelmiş en büyük trajedi” dediği köpeğini öldürme hikayesini de şöyle anlattı: “Köpeğimin üstüne bastım öldü. Şimdi Google’a adımı yaz, ‘Köpek katili’ olarak çıkıyorum. Yüreğim acıyor. Hele de hayvansever bir insansanız acınız ikiye katlanıyor. O yüzden insanlardan korkuyorum. Günlerce kendime gelemedim, çok ağladım. Beni köpek canavarı olarak yazdılar. Asıl bana yapılan canavarlıktı.”

Evini Nesin Vakfı’na bağışlayan ünlü şarkıcı, “Eğitim sistemini değiştiremem, bir okul açamam; o kadar gücüm yok ama bu iş için birçok dernek var. Bu derneklere yatırım yapmak bence daha iyi. Bir okul yaptırmış kadar iyi hissediyorum şimdi. Ali Nesin, Şirince’de Fen Okulu yapıldığını söyledi. O binalardan birine benim adımı verecekler” dedi.

akrep nalan google a adimi yaz kopek katili olarak cikiyorum

Akrep Nalan: ‘Hayvanlar İçin de Bağış Yapacağım’

Yeni bağışlar da yapacağını söyleyen Akrep Nalan, şunları anlattı: “İki üvey kız kardeşim ayrıca yeğenlerim var. Elbette onlar için de bir şeyler düşünüyorum. Hayvanlar için de düşünüyorum. Yani bütün mal varlığım İstanbul’daki evim değil. Her şeyi kendi alın terimle yaptım. Kimseye bir mecburiyetim yok. Ama kendimi sorumlu hissettiğim Nesin Vakfı’nın çocukları var, sokak hayvanları var. Çok çalıştım yıllarca, hiçbirini kolay kazanmadım. Bodrum’daki evimi de Türkan Saylan’ın kurduğu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlamayı düşünüyorum. Faydalı olsun, faydalı işlere gitsin yeter. Biz gidiyoruz ama dünya malı dünyada kalıyor.”

akrepnalanvekopegibahtiyar

Akrep Nalan Köpeğini Nasıl Öldürmüştü…

2008 yılında katıldığı bir programda 20 yıl önce, yani 1988 yılında yaşadığı acı olayı her hatırladığında çok üzüldüğünü belirten ünlü sanatçı “O dönem sabaha kadar çalışıyordum. Eve gelince de köpeğim ‘Bahtiyar’ ile aynı yastıkta yanak yanağa yatıyorduk. Bir ara kalktım, köpeğim yanımdaydı. Kapıya doğru yürürken birden ayağım yumuşak bir şeye bastı. Bir ses duydum, baktım ‘Bahtiyar’. Hemen kucağıma alıp veterilere götürdüm ama çoktan ölmüştü. O kadar üzüldüm ki başımı duvarlara vurarak ağladım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sicak havalar artik hayvanlara eziyet olmaktan cikiyor

Beyoğlu Belediyesi’nden Barınaklara Vantilatör

ezgimola kopeksahiplendi

Yavruları Ölünce Depresyona Giren Köpeği Evlat Edinen Ezgi Mola: Ölür müyüz Biraz Daha Merhametli Olsak?